Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
04.12.2013 11:30

Rozpoczęło się posiedzenie rządu, m.in. projekt ustawy o rzeczach znalezionych

Rada Ministrów na rozpoczętym w środę po godz. 11 posiedzeniu zajmie się m.in. projektem ustawy o rzeczach znalezionych. Posiedzeniu rządu, pod nieobecność premiera Donalda Tuska, który bierze udział w uroczystościach barbórkowych na Śląsku, przewodniczy wicepremier Janusz Piechociński.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Rada Ministrów na rozpoczętym w środę po godz. 11 posiedzeniu zajmie się m.in. projektem ustawy o rzeczach znalezionych. Posiedzeniu rządu, pod nieobecność premiera Donalda Tuska, który bierze udział w uroczystościach barbórkowych na Śląsku, przewodniczy wicepremier Janusz Piechociński. *

Razem z Tuskiem w uroczystościach w Kopalni Węgla Kamiennego "Krupiński" w Suszcu (woj. śląskie) bierze udział także wicepremier, minister infrastruktury i rozwoju Elżbieta Bieńkowska.

Rząd zebrał się w środę po raz pierwszy w tym składzie po przeprowadzonej pod koniec listopada przez Donalda Tuska rekonstrukcji gabinetu.

Rada Ministrów będzie debatować nad projektem ustawy o rzeczach znalezionych. Według projektu autorstwa Ministerstwa Sprawiedliwości będziemy mieć obowiązek oddania staroście znalezionych pieniędzy, papierów wartościowych, kosztowności lub rzeczy o znaczeniu historycznym, naukowym lub artystycznym, jeśli ich wartość przekraczałaby 50 zł.

Potrzeba przygotowania ustawy wynikła z konieczności dostosowania przepisów do aktualnych warunków społeczno-gospodarczych oraz zapełnienia luk prawnych. Jeszcze w 2004 r. Trybunał Konstytucyjny uchylił przepisy dekretu z 1954 r. o likwidacji niepodjętych depozytów i nieodebranych rzeczy, odnoszące się do rzeczy znalezionych. TK uznał, że kwestie takie powinny być regulowane w ustawie.

Rząd zajmie się też projektem nowelizacji ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy zawodowych oraz ich rodzin oraz ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, ABW, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, CBA, Straży Granicznej, BOR, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin.

Ministrowie przyjmą też uchwałę w sprawie zmian w Programie Operacyjnym Kapitał Ludzki.

W porządku obrad jest też projekt zmian w uchwale w sprawie ustanowienia programu wieloletniego pod nazwą "Wsparcie finansowe inwestycji realizowanej przez Fiat Powertrain Technologies Poland Sp. z o.o. w Bielsku-Białej pod nazwą: Zakład produkcji małych silników benzynowych, w latach 2010-2013".

Ministrowie rozpatrzą również propozycje resortu gospodarki, które zakładają działania zwiększające atrakcyjność specjalnych stref ekonomicznych dla inwestorów. (PAP)

agy/ mrr/ par/ jra/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz