Notowania

wiadomości
06.02.2013 09:19

Rozpoczęło się trzydniowe posiedzenie Sejmu

W środę po godz. 9 rozpoczęło się trzydniowe posiedzenie Sejmu; tego dnia po południu posłowie wysłuchają informacji rządu na temat zamrożonych funduszy unijnych na projekty drogowe. W piątek zajmą się wnioskiem o odwołanie Wandy Nowickiej (RP) z funkcji wicemarszałka.

Podziel się
Dodaj komentarz

*W środę po godz. 9 rozpoczęło się trzydniowe posiedzenie Sejmu; tego dnia po południu posłowie wysłuchają informacji rządu na temat zamrożonych funduszy unijnych na projekty drogowe. W piątek zajmą się wnioskiem o odwołanie Wandy Nowickiej (RP) z funkcji wicemarszałka. *

Komisja Europejska przerwała wypłaty funduszy UE na współfinansowanie inwestycji realizowanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) w ramach programów Infrastruktura i Środowisko oraz Rozwój Polski Wschodniej. Powodem wstrzymania przez Komisję wypłat są możliwe nieprawidłowości przy przetargach drogowych. Podejrzenie popełnienia przestępstwa, polegającego na zmowie cenowej, która mogła mieć wpływ na wynik postępowania przetargowego, dotyczy jednego projektu.

W piątek Sejm zajmie się wnioskiem klubu Ruchu Palikota w sprawie odwołania Nowickiej. Tego samego dnia zostanie rozpatrzony projekt uchwały autorstwa PiS dotyczący zmniejszenia z pięciu do czterech liczby wicemarszałków i ewentualne wnioski o powołanie nowego wicemarszałka Sejmu. RP zgłasza Annę Grodzką a Solidarna Polska Ludwika Dorna na funkcję wicemarszałka.

W ubiegłym tygodniu klub RP wycofał poparcie dla Nowickiej w związku z przyjęciem przez nią nagrody za 2012 rok i zgłosił wniosek o jej odwołanie.

Przeciwko odwołaniu Nowickiej mają zagłosować posłowie PO, PSL, SLD, z kolei "za" politycy PiS i Solidarnej Polski.

W środę posłowie zajmą się projektem nowelizacji ustawy o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych, rządową propozycją zmian w ustawie o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym oraz propozycją klubu RP ws. zmian w Kodeksie wyborczym. RP chce by, wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast mogliby sprawować swoją funkcję przez maksymalnie dwie kadencje.

Sejm zapozna się także z informacją w sprawie oceny skuteczności podejmowanych przez rząd działań na rzecz zmniejszenia bezrobocia oraz poprawy sytuacji materialnej rodzin, o którą wnioskował klub PiS. (PAP)

ajg/ par/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz