Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rozpoczęły się polsko-włoskie konsultacje międzyrządowe

0
Podziel się:

We wtorek po godz. 15 rozpoczęły się polsko-
włoskie konsultacje międzyrządowe. Premier Donald Tusk powitał
szefa włoskiego rządu Silvio Berlusconiego na dziedzińcu
Kancelarii Premiera.

We wtorek po godz. 15 rozpoczęły się polsko- włoskie konsultacje międzyrządowe. Premier Donald Tusk powitał szefa włoskiego rządu Silvio Berlusconiego na dziedzińcu Kancelarii Premiera.

Obaj premierzy udali się na rozmowy w wąskim gronie. Kryzys gospodarczy, nadchodzące szczyty unijne, budżet UE, pakiet klimatyczno-energetyczny, bezpieczeństwo energetyczne i współpraca gospodarcza - mają być głównymi tematami rozmów.

Równolegle toczyć się będą rozmowy resortowe - m.in. ministrów spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego i Franco Frattiniego, jak również resortów spraw wewnętrznych, gospodarki, finansów, pracy i polityki społecznej, a także ministrów ds. europejskich.

Następnie zaplanowano obrady plenarne pod przewodnictwem premierów Polski i Włoch. Na godz. 18 zapowiedziano konferencję prasową Tuska i Berlusconiego. Wieczorem na Zamku Królewskim premier Tusk wyda obiad na cześć szefa włoskiego rządu.

Konsultacjom międzyrządowym będzie towarzyszyć Forum Dialogu Ekonomicznego z udziałem przedstawicieli najważniejszych włoskich i polskich inwestorów, grup przemysłowych i biznesu (głównie z sektora transportu i infrastruktury). (PAP)

laz/ mrr/ mok/ gma/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)