Notowania

budowa
26.11.2009 15:40

Rozpoczęto budowę centrum handlowego pod Opolem

W czwartek uroczyście wmurowano kamień węgielny pod budowę centrum handlowego pod Opolem. Inwestycja o powierzchni prawie 42 tys. metrów kw. będzie kosztować ok. 75 milionów euro. "Turawa Park" ma być gotowy za rok.

Podziel się
Dodaj komentarz

W czwartek uroczyście wmurowano kamień węgielny pod budowę centrum handlowego pod Opolem. Inwestycja o powierzchni prawie 42 tys. metrów kw. będzie kosztować ok. 75 milionów euro. "Turawa Park" ma być gotowy za rok.

"To jeden z nielicznych dużych projektów budowy centrów handlu detalicznego w Polsce w tym roku. Myślę, że mimo kryzysu - dzięki zaangażowaniu wielu osób - w przyszłym roku spotkamy się na ceremonii otwarcia" - powiedział PAP dyrektor zarządzający głównego inwestora firmy Helical Poland, Jonathan Tinker.

Obiekt stanie na terenie gminy Turawa, przy obwodnicy północnej Opola, tuż za granicami administracyjnymi miasta. Głównymi najemcami powierzchni w parku będą hipermarkety Carrefour i Praktiker. Łącznie znajdzie się tam ok. 80 sklepów, punktów usługowych i restauracji. Inwestor wybuduje także drogę łączącą park handlowy z obwodnicą. Przy sklepach powstanie również parking na 1,6 tys. samochodów.

"Jestem bardzo szczęśliwy, że ta inwestycja ruszy. To bardzo ważny stymulator rozwoju gospodarczego gminy. Kosztowało mnie to sporo nerwów, ale się udało" - mówił podczas uroczystości wójt gminy Turawa, Waldemar Kampa.

Podczas ceremonii zamknięto także "kapsułę czasu" - pojemnik, do którego trafiły rysunki dzieci z gminy Turawa. Dzieci narysowały jak wyobrażają sobie swoją okolicę za 25 lat. "Wtedy - pewnie przy kolejnej przebudowie i modernizacji naszego obiektu - otworzymy kapsułę. Dzisiejsi rysownicy będą już wtedy dorośli i ciekawe jak w rzeczywistości będzie wyglądał świat wokół nich" - mówił Tinker.

Głowny inwestor centrum - Helical Poland - to założona w 2005 roku spółka zależna Helical Bar - brytyjskiej firmy inwestycyjno-deweloperskiej notowanej na giełdzie papierów wartościowych w Londynie. Spółka specjalizuje się w budowie sklepów wielkopowierzchniowych i centrów handlowych. Do końca roku 2010 zamierza oddać do użytku obiekty o łącznej powierzchni ponad 110 tys. metrów kw. w trzech projektach na południu Polski.(PAP)

jsz/ bos/ mow/

Tagi: budowa, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz