Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rozstrzygnięto konkurs fotograficzny "Twoja klisza z Powstania"

0
Podziel się

W Muzeum Powstania Warszawskiego wręczone zostały nagrody w siódmej edycji
konkursu fotograficznego "Twoja klisza z Powstania". Nagrodzono 12 zdjęć, zrobionych podczas gry
miejskiej poświęconej powstaniu warszawskiemu.

bEpXIPDV

W Muzeum Powstania Warszawskiego wręczone zostały nagrody w siódmej edycji konkursu fotograficznego "Twoja klisza z Powstania". Nagrodzono 12 zdjęć, zrobionych podczas gry miejskiej poświęconej powstaniu warszawskiemu.

Konkurs był powiązany z grą miejską zatytułowaną "Marszem przez Mokotów", która odbyła się w sierpniu. Na pięciokilometrowej trasie trzystu uczestników konkursu fotografowało aktorów i statystów ubranych w powstańcze i niemieckie mundury oraz odgrywane przez nich inscenizacje. W konkursie wzięło udział 98 fotografii. Nagrodzono dwanaście z nich.

"Z roku na rok jakość zdjęć nadsyłanych na konkurs jest coraz wyższa. Najtrudniejsza była kategoria +portret+. Zdjęcia były wykonywane na ulicy - trzeba było znaleźć odpowiednie światło i mieć umiejętność nawiązania kontaktu z fotografowanym. Byliśmy bardzo zadowoleni ze zdjęcia, które w tej kategorii otrzymało pierwszą nagrodę" - powiedział znany fotograf Jerzy Gumowski, przewodniczący jury.

bEpXIPDX

W kategorii "portret" i "reportaż" pierwszą nagrodę otrzymał Paweł Czarnecki, w kategorii "obiekt w ruchu" - Andrzej Jaskólski, w kategorii "detal" Mateusz Kuźbiel.

Na najlepsze zdjęcie mogli też głosować internauci. Wybrali fotografię zrobioną przez Aleksandrę Sędek.

Konkursowe zdjęcia można oglądać na stronie klisza.1944.pl. Konkurs fotograficzny "Twoja klisza z Powstania" zorganizowały Muzeum Powstania Warszawskiego i Instytut Stefana Starzyńskiego. PAP i portal dzieje.pl, prowadzony przez PAP i Muzeum Historii Polski, były patronami medialnymi konkursu. (PAP)

tst/ ula/ jra/

bEpXIPEy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)