Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rozstrzygnięto uczniowski turniej wiedzy psychologicznej "Charaktery"

0
Podziel się

Roczne stypendia uczniowskie oraz indeksy na studia psychologii otrzymają
laureaci II Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej, zorganizowanego przez kielecki magazyn
psychologiczny "Charaktery". Imprezie patronowała minister edukacji Katarzyna Hall.

bEihvjbF

Roczne stypendia uczniowskie oraz indeksy na studia psychologii otrzymają laureaci II Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej, zorganizowanego przez kielecki magazyn psychologiczny "Charaktery". Imprezie patronowała minister edukacji Katarzyna Hall.

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 31 maja w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie - zapowiada redakcja periodyku.

Jak poinformował PAP redaktor naczelny "Charakterów" Bogdan Białek, do tegorocznego turnieju wiedzy psychologicznej zgłosiło się ponad 2 tys. uczniów z 280 szkół. Byli wśród nich tegoroczni maturzyści, którzy napisali turniejowe prace na tematy zadane przez wyższe uczelnie.

bEihvjbH

Zwyciężczyniami turnieju zostały: Sabina Ciapała z II LO w Olsztynie, Magdalena Kwaśnik z X LO w Gdyni oraz Karolina Pilarz z V LO w Szczecinie. Otrzymają one od "Charakterów" roczne stypendia w wysokości 3 tys. zł.

Indeksy na studia psychologii - w SWPS, na KUL, uniwersytecie we Wrocławiu lub Gdańsku - otrzymają z kolei: Maria Góra z Rzeszowa, Wioletta Łysiak z Lublina, Katarzyna Łowicka z Koszalina, Tomasz Jasek z Bielska-Białej, Aneta Ilnicka z Wrocławia, Paulina Materna z Rzeszowa, Vivian Kubiak z Wrocławia i Iwona Gołębiowska z Pasymia.

W turniejowych eliminacjach - on-line - uczestnicy odpowiadali na 40 pytań w czasie 45 minut. Półfinaliści rozwiązywali test - sprawdzian wiedzy m.in. na temat stresu, osobowości i psychologicznych zaburzeń odżywiania. Z kolei finaliści mieli udzielić ustnie prawidłowych odpowiedzi na pytania dotyczące zagadnień: "Ja, czyli kto?" oraz "Psychologia i życie". Jurorzy oceniali wiadomości oraz samodzielność myślenia i sposób prezentacji odpowiedzi - wyjaśnił Białek.(PAP)

mch/ hes/ jbr/

bEihvjci
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)