Notowania

wiadomości
21.10.2011 11:47

"Rozwój w obiektywie" - konkurs Ministerstwa Spraw Zagranicznych

Do 1 listopada można nadsyłać prace na konkurs fotograficzny Ministerstwa Spraw Zagranicznych poświęcony wyzwaniom rozwojowym w krajach ubogich i przechodzących transformację ustrojową. Pula nagród to ponad 10 tys. euro.

Podziel się
Dodaj komentarz

Do 1 listopada można nadsyłać prace na konkurs fotograficzny Ministerstwa Spraw Zagranicznych poświęcony wyzwaniom rozwojowym w krajach ubogich i przechodzących transformację ustrojową. Pula nagród to ponad 10 tys. euro.

Według wyliczeń Światowego Programu Żywnościowego ponad miliard ludzi na całym świecie cierpi z powodu głodu i niedożywienia, z czego aż 98 proc. stanowią mieszkańcy krajów rozwijających się. Wśród najsłabiej rozwiniętych państw świata znajduje się większość krajów afrykańskich oraz niektóre kraje Azji.

Podstawowym celem konkursu "Rozwój w obiektywie" jest zwiększenie zainteresowania mieszkańców krajów UE tym problemem.

Fotografie na konkurs można nadsyłać w czterech kategoriach tematycznych: "Woda - źródło życia i zdrowia", "Edukacja i przedsiębiorczość kluczem do lepszego życia", "Wpływ środowiska przyrodniczego na życie człowieka" i "Fotoreportaż - dotyczący jednej z kategorii konkursowych wymienionych".

Zwycięzca konkursu otrzyma 2,5 tys. euro brutto i Grand Prix. Zdobywca I miejsca - w każdej z 4 kategorii konkursowych - 1 tys. euro, II miejsca - w każdej z 4 kategorii konkursowych - 500 euro. W konkursie, także w każdej z czterech kategorii, przyznana zostanie również nagroda internautów o wartości 400 euro brutto każda.

Prace konkursowe można nadsyłać wyłącznie drogą elektroniczną za pomocą strony internetowej www.photo2011.eu. Spośród zgłoszonych prac konkursowych międzynarodowe jury wybierze dziewięciu, a internauci czterech laureatów konkursu.

Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 18 listopada. Na 16 grudnia zaplanowano uroczyste rozdanie nagród w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Po rozstrzygnięciu konkursu odbędzie się wystawa prezentująca nagrodzone prace. Wystawa będzie prezentowana od 15 do 29 grudnia w Warszawie i Krakowie.

Konkurs jest częścią programu polskiej prezydencji i organizowany jest w ramach Europejskich Dni Rozwoju (European Development Days). Jest to forum dotyczące tego, jak powinna wyglądać współpraca rozwojowa, organizowane przez Komisję Europejską i kraj sprawujący przewodnictwo w Radzie UE.

Pierwsza edycja Europejskich Dni Rozwoju odbyła się w Brukseli w 2006 r., od drugiej edycji organizowane są one w kraju przewodniczącym w Radzie UE. W ramach polskiego przewodnictwa Komisja Europejska we współpracy z polskim MSZ organizuje szóstą edycję tego wydarzenia - w Warszawie, w dniach 15 i 16 grudnia.(PAP)

agz/ mlu/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz