Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

RPA: Przeprosiny dla Nelsona Mandeli za zamieszanie z rachunkami

0
Podziel się

Władze Johannesburga w poniedziałek przeprosiły byłego
prezydenta RPA Nelsona Mandelę za omyłkowe wysłanie mu ponaglenia w sprawie niezapłaconych
rachunków za wodę i elektryczność. 95-letni Mandela od niemal dwóch miesięcy przebywa w szpitalu.

bErIxPUB

Władze Johannesburga w poniedziałek przeprosiły byłego prezydenta RPA Nelsona Mandelę za omyłkowe wysłanie mu ponaglenia w sprawie niezapłaconych rachunków za wodę i elektryczność. 95-letni Mandela od niemal dwóch miesięcy przebywa w szpitalu.

Południowoafrykańskie media poinformowały, że ponaglenie z datą 1 sierpnia opiewało na 6468 randów (równowartość ok. 495 euro); zagrożono, że w razie nieuiszczenia opłat w ciągu 15 dni media zostaną odcięte.

W oświadczeniu władze Johannesburga przeprosiły Mandelę i jego rodzinę za ten "niefortunny incydent".

bErIxPUD

Pismo było przeznaczone dla innej osoby, mającej podobny adres do Nelsona Mandeli, lecz mieszkającej w dzielnicy Oaklands, a nie Houghton - wyjaśniły media.

W ubiegłym tygodniu przez pomyłkę rachunek za elektryczność na kwotę ponad 3,5 mln randów (270 tys. euro) przesłano do siedziby Afrykańskiego Kongresu Narodowego, którego najbardziej znanym członkiem jest Mandela.

Weteran walki z apartheidem i laureat Pokojowej Nagrody Nobla przebywa w szpitalu w Tshwane (dawna Pretoria), gdzie trafił w związku z nawrotem infekcji płucnej. Jego stan określa się jako krytyczny. (PAP)

ksaj/ mc/

bErIxPUJ

14328407 14328865

bErIxPVe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)