Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

RPP: Obecne stopy proc. powinny zostać przynajmniej do końca 2013 r.

0
Podziel się

#
dochodzą dalsze informacje z komunikatu RPP
#

bEqBwYqd

# dochodzą dalsze informacje z komunikatu RPP #

04.09. Warszawa (PAP) - Stopy procentowe NBP powinny zostać utrzymane na niezmienionym poziomie przynajmniej do końca bieżącego roku - ocenia Rada Polityki Pieniężnej w środowym komunikacie po wrześniowym posiedzeniu.

"Biorąc pod uwagę niską presję inflacyjną i umiarkowaną skalę oczekiwanego ożywienia Rada ocenia, że stopy procentowe NBP powinny zostać utrzymane na niezmienionym poziomie przynajmniej do końca br., co będzie wspierać powrót inflacji do celu w średnim okresie" - napisano w komunikacie.

bEqBwYqf

"W ocenie Rady, w najbliższych kwartałach prawdopodobna jest kontynuacja stopniowej poprawy koniunktury, jednak presja inflacyjna pozostanie ograniczona" - dodano.

"Dane o produkcji przemysłowej, budowlano-montażowej oraz o sprzedaży detalicznej w lipcu sygnalizują możliwość stopniowej poprawykoniunktury na początku III kw." - napisano w komunikacie.

RPP ocenia, że dynamika PKB w II kwartale 2013 r. nieznacznie przyspieszyła, ale pozostała "znacząco niższa" od tempa wzrostu potencjalnego.

W ocenie RPP kurs złotego był relatywnie stabilny w porównaniu do kursów walut wielu gospodarek wschodzących.

bEqBwYql

"Na rynkach finansowych sygnały dotyczące możliwości zmniejszenia skali ekspansji monetarnej przez Rezerwę Federalną przyczyniały się do utrzymania podwyższonej zmienności i odpływu kapitału z wielu gospodarek wschodzących oraz deprecjacji kursów ich walut. Kurs złotego pozostał jednak relatywnie stabilny" - napisano w komunikacie.

Rada poinformowała, że przyjęła założenia polityki pieniężnej na rok 2014.(PAP)

jba/ fdu/ asa/ mki/

bEqBwYqG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)