Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

RPP pozostawiła stopy proc. na niezmienionym poziomie, referencyjna 2,50 proc.

0
Podziel się

Rada Polityki Pieniężnej na środowym posiedzeniu pozostawiła stopy
procentowe na niezmienionym poziomie, referencyjna stopa procentowa NBP wynosić będzie nadal 2,50
proc. w skali rocznej - podała RPP w komunikacie.

bEqBwQqJ

Rada Polityki Pieniężnej na środowym posiedzeniu pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie, referencyjna stopa procentowa NBP wynosić będzie nadal 2,50 proc. w skali rocznej - podała RPP w komunikacie.

Środowa decyzja RPP oznacza, że w skali rocznej referencyjna stopa NBP wynosić będzie nadal 2,50 proc., lombardowa 4,00 proc., depozytowa 1,00 proc., zaś redyskonta weksli 2,75 proc.

Decyzja ta jest zgodna z oczekiwaniami. Wszyscy z 26 ankietowanych wcześniej przez PAP ekonomistów byli zdania, że Rada pozostawi we wrześniu stopy na niezmienionym poziomie. Ekonomiści są zgodni, że w tym roku Rada nie zmieni już obecnych parametrów polityki pieniężnej.

bEqBwQqL

Na poprzednim, lipcowym posiedzeniu decyzyjnym RPP obniżyła stopy procentowe o 25 pb i ogłosiła zakończenie cyklu obniżek. Począwszy od listopada ubiegłego roku stopy NBP zostały obniżone łącznie o 225 pb. Prezes NBP Marek Belka na konferencji po lipcowym posiedzeniu RPP poinformował, że w jego opinii stopy powinny utrzymać się na obecnym poziomie co najmniej do końca tego roku.

RPP poda uzasadnienie do najnowszej decyzji w środę na konferencji prasowej o godz. 16.00.(PAP)

jba/ ana/ je/

bEqBwQrm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)