Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ruch
01.04.2011 06:55

Ruch im. Lecha Kaczyńskiego. Bedzie kongres

Władze ruchu zostaną wybrane jesienią. Do tego czasu pracami będzie kierował Maciej Łopiński.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl)

*Ruch społeczny im. prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego zainauguruje działalność 10 kwietnia w Sali Kongresowej w Warszawie. Jego władze zostaną wybrane jesienią. Do tego czasu pracami ruchu będzie kierował Maciej Łopiński. *

Zjazd założycielski ruchu odwołującego się do dorobku Lecha Kaczyńskiego ma rozpocząć się o godz. 14.30, w rocznicę śmierci Lecha Kaczyńskiego.

W Sali Kongresowej zostanie przyjęta m.in. deklaracja programowa ruchu. W spotkaniu wezmą udział m.in. politycy PiS wraz z prezesem Jarosławem Kaczyńskim oraz osoby działające w społecznych komitetach poparcia Kaczyńskiego w zeszłorocznych wyborach prezydenckich.

Kongres, na którym zostaną wybrane władze nowego ruchu, ma odbyć się jesienią. Z kolei w kwietniu będą powołane zespoły: programowy i organizacyjny, które przygotują szczegółowy program i szczegółowe propozycje rozwiązań organizacyjnych.

Do jesieni *koordynatorem prac ruchu *ma były szef gabinetu prezydenta Lecha Kaczyńskiego Maciej Łopiński.

W okolicach 10 kwietnia ruszyć ma strona internetowa ruchu. Zacznie też działać sekretariat organizacji.

10 grudnia ubiegłego roku, osiem miesięcy po katastrofie smoleńskiej, w podwarszawskiej Jachrance uczestnicy konferencji Lech Kaczyński - Pamięć i Zobowiązanie, wypełniali ankiety w sprawie powołania ruchu społecznego. Zapleczem ruchu miałyby być osoby działające w komitetach poparcia Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich.

W ankiecie zapytano m.in., czy ma powstać ogólnopolski ruch społeczny, związany programowo z myślą i działalnością Lecha Kaczyńskiego, czy federacja ruchów i stowarzyszeń.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/43/t95531.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;bedziemy;czcic;poki;zyjemy,132,0,803972.html) Kaczyński: Będziemy czcić, póki żyjemy Prezes PiS uważa, że powinien powstać pomnik upamiętniający Lecha i Marię Kaczyńskich.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/71/t89927.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/po;raporcie;mak;wszyscy;zamarli,199,0,785607.html) Po raporcie MAK wszyscy zamarli Ambasador RP w Rosji Wojciech Zajączkowski uważa, że stosunki naszych krajów nie pogorszą się.
Tagi: ruch, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz