Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ruch palikota
18.09.2012 11:38

Ruch Palikota chce nagany dla wicemarszałka. "Metody niespotykane dotąd w Sejmie"

Armand Ryfiński powiedział, że podczas ostatniego posiedzenia Sejmu Kuchciński uniemożliwiał posłom Ruchu składanie oświadczeń poselskich w sprawie kosztów katechezy w szkołach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Ruch Palikota złożył wniosek do sejmowej komisji etyki poselskiej o ukaranie naganą wicemarszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego (PiS). Według polityków Ruchu Kuchciński przeszkadzał posłom ich klubu w wygłaszaniu oświadczeń poselskich.

Armand Ryfiński (Ruch Palikota, na zdjęciu) powiedział na konferencji prasowej, że podczas ostatniego posiedzenia Sejmu Kuchciński - który wówczas prowadził obrady - uniemożliwiał posłom Ruchu składanie oświadczeń poselskich w sprawie kosztów katechezy w szkołach.

_ - Kuchciński zastraszał posłów Ruchu Palikota, stosując niespotykany do tej pory w polskim Sejmie model cenzury prewencyjnej - straszył wykluczeniem z obrad, wyciągnięciem konsekwencji regulaminowych, ingerował w treść głoszonych przez posłów poglądów, nawiązywał polemikę z salą _ - mówił Ryfiński.

Jak ocenił, w związku _ z takim skandalicznym zachowaniem _ Kuchciński powinien zostać ukarany przez sejmową komisję etyki poselskiej karą nagany. _ - Kuchciński przekroczył swoje uprawnienia i dał bardzo zły przykład _ - argumentował Ryfiński.

Wtórował mu inny poseł Ruchu Palikota, Maciej Mroczek: _ Kuchciński przeszkadzał posłom Ruchu Palikota w wygłaszaniu oświadczeń poselskich, utrudniał wypełnianie obowiązków poselskich, czym naruszył ustawę o wykonywaniu mandatu posła i senatora _. Do momentu nadania depeszy, dziennikarzowi PAP nie udało skontaktować się z wicemarszałkiem Kuchcińskim.

Czytaj więcej w Money.pl
Posłowie decydowali o Chorwacji. Było ostro Sejm wyraził zgodę na ratyfikację przez prezydenta Bronisława Komorowskiego traktatu w sprawie przystąpienia Chorwacji do Unii Europejskiej.
To pozwoli "odbetonować" scenę polityczną Likwidację obecnego modelu finansowania partii politycznych i wprowadzenie w zamian ujednoliconego odpisu podatkowego na partie - postuluje Ruch Palikota.
Platforma radzi zespołowi PiS: Przejrzyjcie... Politycy PO postulują, by utworzony przez PiS zespół ds. obrony demokratycznego państwa przejrzał dokumenty swojej partii.
Tagi: ruch palikota, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz