Notowania

palikot
16.03.2012 13:58

Ruch Palikota protestuje przeciw antypolskiemu portalowi

Demonstracja zakończy się przekazaniem holenderskim posłom petycji, w której znajdzie się m.in. postulat zamknięcia portalu partii PVV.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jan BIELECKI/East News)

Politycy chcą likwidacji portalu holenderskiej partii PVV, na którym zbierane są donosy na Polaków.

_ - Ruch Palikota zorganizuje protest przed budynkiem holenderskiego parlamentu w Hadze demonstrację przeciwko antyimigranckiemu portalowi internetowemu prawicowej Partii na rzecz Wolności PVV _ - poinformował poseł Ruchu Adam Kępiński.

Kępiński zapowiedział, że organizatory manifestacji zamierzają wręczyć holenderskim posłom petycję z żądaniem . Będą też domagać się od holenderskiego rządu stanowczego potępienia tej inicjatywy.

Przypomniał, że w czwartek Parlament Europejski uchwalił rezolucję potępiającą ten portal, określając go jako sprzeczną z europejskimi wartościami, godną pożałowania inicjatywę przeciw pracownikom z Europy Środkowo-Wschodniej.

Ponadto w rezolucji PE zdecydowanie wezwał holenderskiego premiera Marka Ruttego, by w imieniu rządu holenderskiego potępił i zdystansował się od tej pożałowania godnej inicjatywy. Rutte, odnosząc się do rezolucji PE, oświadczył wczoraj, że portal partii PVV w żaden sposób nie odzwierciedla poglądów, ani imigracyjnej polityki rządu Holandii.

W opinii posła Ruchu Palikota rezolucja PE, to krok w dobrym kierunku. Z kolei oświadczenie szefa holenderskiego rządu ocenił jako _ zbyt słabe _. _ - Stąd pomysł zorganizowania demonstracji w Hadze pod parlamentem królestw Holandii _ - powiedział. Jego zdaniem reakcja premiera Ruttego powinna być bardziej stanowcza i doprowadzić w konsekwencji do likwidacji portalu.

_ - Dopóty, dopóki tak się nie stanie, będziemy protestować. Myślę, że forma demonstracji, poprzez którą pokażemy, że jesteśmy zjednoczeni w tym, żeby ten portal został zamknięty, będzie adekwatna i słuszna. Zobaczymy, co strona holenderska na to odpowie _ - dodał Kępiński.

Jak poinformował, manifestacja odbędzie się we wtorek o godz. 16.- _ Akcja jest już propagowana od kilkunastu dni. Mamy bardzo duży odzew i zainteresowanie zarówno ze strony Polaków, jak i Holendrów, którzy - przypomnijmy - w mniejszości popierają partię Wildersa _ - powiedział poseł Ruchu.

Zapowiedział, że demonstracja zakończy się przekazaniem holenderskim posłom petycji, w której znajdzie się m.in. postulat zamknięcia portalu oraz żądanie, by holenderski rząd jednoznacznie potępił tę inicjatywę. Kępiński dodał, że w razie gdyby postulaty te nie zostały spełnione, będą organizowane kolejne demonstracje.

Z inicjatywy Kępińskiego w piątek powołano także grupę parlamentarną polsko-holenderską. - _ W piątej i szóstej kadencji Sejmu taka grupa nie istniała. Uważamy, że powinna powstać taka grupa do kontaktów z holenderskim parlamentem. Zająłem się jej budowaniem, dzisiaj udało się ją ukonstytuować _ - powiedział poseł Ruchu. Dodał, że został jej przewodniczącym.

Czytaj więcej o antypolskim portalupoartii Wildersa
Ten portal budzi "złe demony". Będzie rezolucja Europarlament przyjmie dokument, w którym potępi rząd Holandii za brak reakcji na działania Geerta Wildersa.
Zdecydowanie potępili antypolski portal Komisarz Viviane Reding, zaapelowała do władz w Hadze, by sądy zbadały portal.
Stworzyli portal do składania skarg na Polaków Ambasada RP w Hadze skrytykowała jako szkodliwy i nieuzasadniony portal internetowy stworzony przez antyimigracyjne ugrupowanie PVV, na którym można składać skargi i zażalenia na zachowanie imigrantów z Europy Środkowo-Wschodniej, w większości Polaków.
Tagi: palikot, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz