Notowania

partia palikota
28.06.2012 16:38

Ruch Palikota pyta o sondaże. Skąd taka różnica?

W badaniu CBOS partia miała 3 proc. poparcia. Inny sondaż daje jej 9 proc. poparcia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

_ - Informacje o tym, że Ruch Palikota przestaje istnieć, były przedwczesne - _ tak poseł Armand Ryfiński odniósł się do sondażu TNS Polska dającego Ruchowi 9 proc. poparcia. W badaniu CBOS partia miała 3 proc. Ryfiński chciałby, aby CBOS wyjaśnił skąd ta różnica.

_ Gazeta Wyborcza _ opublikowała w czwartek sondaż TNS Polska, który daje Ruchowi Palikota 9 proc. poparcia. Z kolei w opublikowanym przed ponad tygodniem sondażu CBOS Ruch Palikota uzyskał 3 proc.

Ryfiński stwierdził na czwartkowej konferencji prasowej w Sejmie, że ostatnio część ugrupowań chciała Ruch Palikota _ złożyć do trumny i pożegnać _. Tymczasem - zaznaczył poseł - najnowszy sondaż TNS Polska w _ GW _ pokazał _ bardzo dużą różnicę - bo trzykrotną _, jeśli chodzi o poparcie dla Ruchu Palikota w stosunku do sondażu CBOS.

_ - Informacje o tym, że Ruch Palikota przestaje istnieć, były przedwczesne _ - mowił Ryfiński. W związku z tym, jak powiedział, Ruch Palikota ma pytanie do dyrektor CBOS Mirosławy Grabowskiej _ z czego może wynikać _ różnica w poparciu dla RP. Ryfiński dodał, że CBOS _ na swoich stronach zapewnia, że stosuje najwyższe standardy, jeśli chodzi o metodologię badań _.

_ - Bardzo proszę panią Mirosławę Grabowską o wyjaśnienie, z czego te różnice mogą wynikać _ - powiedział. Jak dodał, badania TNS Polska i CBOS były przeprowadzone w podobnym czasie. Badanie dla _ GW _ TNS Polska przeprowadził w dniach 21-24 czerwca; sondaż CBOS został przeprowadzony w dniach 14-20 czerwca. PAP nie udało się w czwartek skontaktować z dyrektor CBOS.

Tagi: partia palikota, palikot, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz