Notowania

reforma emerytalna
14.02.2012 17:14

Ruch Palikota zaprasza premiera na posiedzenie klubu

Premier powiedział, że jest gotów spotkać się z każdym klubem w sprawie emerytur.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Janusz Palikot zaprosił dziś premiera Donalda Tuska na posiedzenie klubu Ruchu Palikota, by przedyskutować sprawę reformy emerytalnej. Premier powiedział na późniejszej konferencji, że jest gotów spotkać się z każdym klubem ws. emerytur.

Palikot powiedział na konferencji prasowej, że jego ugrupowanie deklaruje _ gotowość poparcia propozycji zmian w systemie emerytalnym, w kształcie, który zaproponował premier - a więc z wydłużeniem wieku emerytalnego do 67. roku życia dla mężczyzn i dla kobiet _.

_ - Chcielibyśmy jednak, by to rozwiązanie, choć ważne, i z którym my się zgadzamy, było jednocześnie związane z pewnym wysiłkiem całego parlamentu, ale także oczywiście i przede wszystkim rządu w sprawach dotyczących tworzenia miejsc pracy i poprawienia zdrowia, zwłaszcza dla obywateli po 60. roku życia _ - zaznaczył Palikot.

Dodał, że na razie jego ugrupowanie jest jedyną siłą poza PO, która chce poprzeć propozycje Tuska i dlatego dobrze by było, żeby premier spotkał się z klubem Ruchu Palikota. W jego opinii, byłaby to _ dobra zmiana po praktykach związanych z ACTA _.

Na pytanie, kiedy miałoby dojść do spotkania z premierem, Palikot odparł, że w tym tygodniu - środę, czwartek, piątek lub sobotę rano. _ Ale jeśli nie, z jakichś powodów pan premier nie może, co rozumiem, to jest następna sesja parlamentu za niecałe dwa tygodnie i wówczas jesteśmy do dyspozycji _ - dodał. Najbliższe posiedzenie Sejmu rozpocznie się w środę; kolejne zaplanowano na 1-2 marca.

Lider RP pytany, czy sformalizuje swe zaproszenie wobec premiera, odparł, że jeszcze we wtorek klub RP wyśle list w tej sprawie do szefa rządu. _ Czy też go wręcz zawieziemy do urzędu Rady Ministrów, by nie było niepotrzebnej zwłoki, zwłaszcza, że jutrzejszy czy pojutrzejszy termin są bardzo dobre na spotkania _ - dodał.

Na późniejszej konferencji prasowej premier Donald Tusk zadeklarował, że jest do dyspozycji każdego klubu parlamentarnego, aby przekonywać do swoich argumentów ws. podniesienia i zrównania wieku emerytalnego. - _ Każdy klub, jeśli tylko otrzymam zaproszenie, czy wezwanie (...), to oczywiście będę do dyspozycji _ - oświadczył.

Czytaj o emeryturach, które szykuje nam rząd w Money.pl
Tak będzie po reformie emerytur. Symulacja Takie skutki wydłużenia wieku emerytalnego zobaczymy w PKB Polski
Premier się boi. Przejrzy każdy przecinek Projekt ustawy trafi do konsultacji społecznych, które potrwają 30 dni.
Mają reformować, a już rozdają wcześniejsze emerytury Podniesienie wieku emerytalnego jest nieuchronne, ale pomysł PSL wyjątkowo drogi.
Tagi: reforma emerytalna, emerytura, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz