Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ruda Śląska: Ponad 17 mln zł na inwestycje w oświacie

0
Podziel się

Ponad 17 mln zł przeznaczy w tym roku Ruda Śląska na inwestycje oraz
remonty szkół i przedszkoli. W okresie wakacyjnym przeprowadzone zostaną m.in.. remonty sal
gimnastycznych, modernizacje instalacji elektrycznych i centralnego ogrzewania.

bEriUKoR

Ponad 17 mln zł przeznaczy w tym roku Ruda Śląska na inwestycje oraz remonty szkół i przedszkoli. W okresie wakacyjnym przeprowadzone zostaną m.in.. remonty sal gimnastycznych, modernizacje instalacji elektrycznych i centralnego ogrzewania.

Jak poinformowało w poniedziałek biuro prasowe Urzędu Miasta w Rudzie Śląskiej, w okresie wakacyjnym większe remonty obejmą 13 z 90 szkół i przedszkoli w mieście. Miasto przeznaczyło na nie ok. 2 mln zł.

Zaplanowano m.in. prace związane z modernizacją instalacji elektrycznych i centralnego ogrzewania, remonty sal gimnastycznych, wymianę stolarki okiennej i drzwi, naprawę boiska, budowę chodnika. W planach znalazły się również tzw. drobne naprawy i prace konserwacyjne (np. malowanie sal) - do wys. 50 tys. zł.

bEriUKoT

Trwa również termomodernizacja dwóch zespołów szkół, gimnazjum i przedszkola. Koszt prowadzonych termomodernizacji wyniesie ponad 6 mln zł.

W tym roku na inwestycje i remonty Ruda Śląska przeznaczy ponad 17 mln zł. Ubiegłoroczne wydatki inwestycyjne wyniosły niecałe 11 mln zł. (PAP)

ktp/ mrt/ gma/

bEriUKpu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)