Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tvp
16.07.2009 16:41

Rudomino wiceszefem TVP2

Tomasz Rudomino, do niedawna członek rady nadzorczej TVP, został p.o. wicedyrektorem telewizyjnej Dwójki.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Tomasz Rudomino, do niedawna członek rady nadzorczej TVP, został p.o. wicedyrektorem telewizyjnej Dwójki. *

"Potwierdzam, pan Tomasz Rudomino obejmuje stanowisko p.o. wicedyrektora programu drugiego" - powiedziała w czwartek PAP Joanna Stempień-Rogalińska z biura prasowego TVP.

Od kwietnia 2006 r. Rudomino był członkiem rady nadzorczej TVP (jej kadencja zakończyła się 3 lipca). W grudniu 2008 r., po zawieszeniu trzech członków zarządu TVP: Andrzeja Urbańskiego, Sławomira Siwka i Marcina Bochenka, Rudomino został oddelegowany do pracy w zarządzie. Od tamtej pory przez trzy miesiące kierował TVP wspólnie z p.o. prezesem spółki Piotrem Farfałem. W kwietniu, gdy zakończył się okres jego delegacji do zarządu i wrócił do pracy w radzie nadzorczej, zaczął ostro krytykować Farfała.

Rudomino zarzucił w "Gazecie Wyborczej", że Farfał "totalnie upolitycznił telewizję" i "sprowadził do spółki na bardzo lukratywne posady armię ludzi, którzy wcześniej zajmowali również bardzo wysokie stanowiska w LPR i Młodzieży Wszechpolskiej". Rudomino opowiadał się wówczas za powołaniem nowego, tymczasowego zarządu, który zarządzałby TVP do czasu wejścia w życie nowej ustawy medialnej.

Kilka miesięcy potem, w czerwcu, Rudomino głosował jednak przeciwko wnioskom o zawieszenie Farfała. "Dziennikowi" powiedział wówczas: "Nie głosowałem za Farfałem, ale przeciwko Urbańskiemu. Jestem po prostu konsekwentny".

PAP nie udało się w czwartek skontaktować z Rudomino.

Rudomino, zanim zasiadł w radzie nadzorczej TVP, przez kilkanaście lat związany był z telewizją publiczną, dla której zrealizował ponad 300 audycji, programów podróżniczych i turystycznych, a także filmów dokumentalnych. Był też redaktorem naczelnym tygodnika "Kobieta i Życie", miesięcznika "Pani", magazynu "Tour Express" oraz prezesem wydawnictwa Ad Novum (wydawca "Trybuny").

W środę TVP poinformowała, że dyrektorem TVP2 został Krzysztof Nowak. Wcześniej z funkcji szefa tej anteny odwołano Wojciecha Pawlaka. (PAP)

js/ itm/ woj/

Tagi: tvp, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz