Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rumunia: Już 74 ofiary śmiertelne mrozów

0
Podziel się

Władze Rumunii poinformowały w poniedziałek, że liczba osób, które
zmarły z powodu silnych mrozów, wzrosła do 74. Nowe opady śniegu zakłóciły transport na południu
kraju. Działają lotniska, ale dziesiątki dróg zamknięto i odwołano 330 pociągów pasażerskich.

bCYMtWcB

Władze Rumunii poinformowały w poniedziałek, że liczba osób, które zmarły z powodu silnych mrozów, wzrosła do 74. Nowe opady śniegu zakłóciły transport na południu kraju. Działają lotniska, ale dziesiątki dróg zamknięto i odwołano 330 pociągów pasażerskich.

Fala mrozów utrzymuje się w Rumunii od wielu tygodni.

Jak ogłosiło ministerstwo zdrowia, w ostatnich dniach zmarło kolejnych sześć osób. Odnaleziono je na drogach, nad rzekami i w nieogrzewanych mieszkaniach. Z powodu mrozów i nowych opadów śniegu, które nawiedziły też Bukareszt, w poniedziałek zamkniętych pozostawało ponad 3800 szkół. Około 10 tys. gospodarstw domowych nie ma prądu.

bCYMtWcD

Po śnieżycach trwających od 24 stycznia około 50 miejscowości we wschodniej Rumunii wciąż jest odciętych od świata. Samoloty wojskowe dostarczają tam żywność dla kilku tysięcy mieszkańców. Niektórzy z nich, by wydostać się z domów, musieli wydrążyć tunele w czterometrowych zaspach.

Zamknięto trzy przejścia graniczne z Mołdawią. Ciężarówki nie mogą wjeżdżać na terytorium Rumunii z Węgier przez przejście graniczne w Nadlac, a z Bułgarii - przez przejście w Giurgiu.

Działają główne lotniska i port w Konstancy nad Morzem Czarnym, ale żegluga na Dunaju, gdzie pięć statków unieruchomionych jest przez lód, została wstrzymana. (PAP)

awl/ ap/

bCYMtWcJ

10785064 10784423

bCYMtWde
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)