Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rumunia: Socjaldemokratom zarzucono kupowanie głosów wyborców

0
Podziel się

Wobec współtworzącej rumuńską koalicję
rządową postkomunistycznej Partii Socjaldemokratycznej (PDS)
wysunięto zarzut kupowania głosów przed niedzielnymi wyborami do
Parlamentu Europejskiego - poinformowała w piątek agencja dpa.

bEgiznqZ

Wobec współtworzącej rumuńską koalicję rządową postkomunistycznej Partii Socjaldemokratycznej (PDS) wysunięto zarzut kupowania głosów przed niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego - poinformowała w piątek agencja dpa.

Według niej, bukareszteński tygodnik "Academia Catavencu" umieścił na swej stronie internetowej nakręcony ukrytą kamerą film wideo, na którym mężczyzna w koszulce z logo PDS namawia studentów, by za 50 lei (12 euro) głosowali na te partię. By otrzymać pieniądze, musieliby przedstawić wykonane telefonem komórkowym zdjęcie kartki wyborczej z postawionym w odpowiednim miejscu krzyżykiem.

PDS oświadczyła, iż informacja ta jest nieprawdziwa, i zagroziła tygodnikowi krokami prawnymi. Jak zaznaczono, sfilmowany mężczyzna nie jest członkiem partii.

bEgiznrb

Zdaniem rumuńskiej organizacji obrony praw człowieka Pro Democratia, tego rodzaju praktyki są w Rumuni na porządku dziennym. Inną metodą jest zaopatrywanie udających się do urn wyborców w odpowiednio zakreślone kartki do głosowania. Kartki otrzymane od komisji wyborcy wynoszą na zewnątrz, by proceder mógł być kontynuowany. (PAP)

dmi/ mc/

3485

bEgiznrC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)