Notowania

areszt
26-06-2010 (16:37)

Rumunia: Telewizyjny dziennikarz wypuszczony z aresztu

Rumuński dziennikarz telewizyjny Dan Diaconescu, zatrzymany pod zarzutem szantażowania wójta gminy Zarand w okręgu Arad na zachodzie Rumunii, został w piątek wieczorem wypuszczony z aresztu - poinformowały w sobotę media.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Rumuński dziennikarz telewizyjny Dan Diaconescu, zatrzymany pod zarzutem szantażowania wójta gminy Zarand w okręgu Arad na zachodzie Rumunii, został w piątek wieczorem wypuszczony z aresztu - poinformowały w sobotę media. *

Diaconescu podziękował dziesiątkom swych zwolenników zebranych przed aresztem, zapowiadając, że włączy się do działalności politycznej.

Diaconescu i jego producent Doru Parva zostali aresztowani w środę, gdy po siedmiogodzinnym przesłuchaniu postawiono im zarzut żądania łapówki od wójta Zarandu Iona Motza w zamian za wstrzymanie przez telewizję OTV emisji kompromitującego go reportażu.

Diaconescu jest jednym z najbogatszych rumuńskich dziennikarzy - jego osobisty majątek szacuje się na 33 mln euro. Do czasu zakończenia postępowania nie wolno mu opuszczać Rumunii, natomiast Parva pozostaje na razie w areszcie. (PAP)

dmi/ ap/

6511058 arch.

Tagi: areszt, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz

Wybrane dla Ciebie