Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rusza cykl spotkań w ramach Forum Rad Nadzorczych

0
Podziel się:

16 października rozpoczyna się cykl spotkań w ramach Forum Rad Nadzorczych,
organizowanego przez PwC, GPW i Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych (SEG).

bEEeHDqt

16 października rozpoczyna się cykl spotkań w ramach Forum Rad Nadzorczych, organizowanego przez PwC, GPW i Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych (SEG).

Forum ma być wsparciem dla członków rad nadzorczych, a także pozwolić na wymianę doświadczeń między nimi a zarządami spółek i regulatorami.

Tegoroczne Forum poświęcone jest budowaniu i umacnianiu kompetencji członków rad nadzorczych, co było jednym z wniosków opublikowanego przez PwC i firmę Amrop raportu "Rady Nadzorcze 2013. Skuteczność rad nadzorczych w spółkach publicznych notowanych na GPW".

bEEeHDqv

"Jednym z wyzwań jest konieczność rozwijania wśród członków rad nadzorczych kompetencji przywódczych oraz komunikacyjnych. Dlatego też tematem przewodnim najbliższych spotkań Forum Rad Nadzorczych, które odbędą się 16 października i 3 grudnia 2013 r., będzie "Przywództwo, zarządzanie relacjami, komunikacja - inspiracje psychologii biznesu dla Przewodniczących Rad Nadzorczych" - napisano w komunikacie organizatorów.

W ramach Forum odbędzie się również cykl warsztatów o zarządzaniu ryzykiem, skierowany do komitetów audytu funkcjonujących w radach nadzorczych.

Prace Forum zostaną podsumowane na konferencji 18 marca 2014 roku, podczas której członkowie rad nadzorczych podzielą się swoimi doświadczeniami.

"Rady nadzorcze są niezwykle ważnym organem spółki, który jest w polskich realiach niejednokrotnie niedoceniony. (...) rada nadzorcza jest częstokroć organem, który może mieć olbrzymi wpływ na kierunek i sposób prowadzenia biznesu. SEG, PwC oraz GPW powołały wspólnie w 2009 roku Forum Rad Nadzorczych, aby stworzyć warunki do wymiany doświadczeń i pogłębiania wiedzy członków rad nadzorczych. Cykliczne spotkania organizowane od kilku lat pozwalają na omawianie bieżących problemów, z którymi rady nadzorcze spotykają się w codziennej pracy" - powiedział prezes SEG Mirosław Kachniewski.(PAP)

bEEeHDqB

gor/ jtt/ pad/

bEEeHDqW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)