Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kampania
02.09.2006 17:36

Rusza wizerunkowa kampania miedialna PO

W sobotę rusza medialna kampania Platformy Obywatelskiej. Na stronie internetowej PO podkreślono, że jest to kampania wizerunkowa "przeciw agresji polityków (PiS) wobec obywateli". Wieczorem, w kilku stacjach telewizyjnych ma pojawić się spot PO, którego negatywnym bohaterem jest lider PiS premier Jarosław Kaczyński.

Podziel się
Dodaj komentarz

W sobotę rusza medialna kampania Platformy Obywatelskiej. Na stronie internetowej PO podkreślono, że jest to kampania wizerunkowa "przeciw agresji polityków (PiS) wobec obywateli". Wieczorem, w kilku stacjach telewizyjnych ma pojawić się spot PO, którego negatywnym bohaterem jest lider PiS premier Jarosław Kaczyński.

30-sekundowy spot PO, który można obejrzeć na stronie internetowej partii, jest podzielony na dwie części. Pierwsza przedstawia młodą kobietę siedzącą wieczorem w domu przed telewizorem. Na ekranie widzimy Jarosława Kaczyńskiego, który przemawia podniesionym głosem, gwałtownie gestykuluje. Słychać fragmenty wypowiedzi lidera PiS: "jeśli myślicie, że kiedykolwiek dojdziecie do władzy", "wniosek o samorozwiązanie", "tego bombardowania", "trwa nieustanna awantura", "nie pozwolimy", "chcemy zniszczyć". Kobieta zmienia kanały, ale na każdym pojawia się Jarosław Kaczyński.

Coraz bardziej zdenerwowana kobieta ogląda się za siebie, bo w pokoju obok zaczyna płakać dziecko (widać łóżeczko z białym kocykiem i białym pluszowym misiem). Udaje się jej w końcu zmienić program. Widzimy tym razem lidera PO Donalda Tuska na biało- czerwonym tle, który łagodnym głosem zapewnia: "W naszych sercach żyje Polska naszych marzeń, mamy siłę by te marzenia spełnić. Razem". W tle pojawia się też sielankowy, zielony krajobraz spokojnego miasteczka. Kobieta rozluźnia się, jej twarz się wypogadza.

Jak powiedział PAP poseł Platformy Rafał Grupiński - kampania medialna jest w swym założeniu "pozytywna". Wyjaśnił, że "to co pozytywne, będzie pokazywane w kontraście do tego, co się dzieje w polskiej polityce - agresji i dzielenia Polaków"

"Na tym tle chcemy zbudować przesłanie, że bez względu na to co się dzieje, musimy się skupić wokół PO i wokół naszego pozytywnego programu" - zaznaczył.

Grupiński uważa, że negatywny obraz PiS jaki ma wyniknąć z kampanii medialnej jest zamierzony. "Pokazujemy to, co chcemy zmienić i czemu chcemy się przeciwstawić. Stąd pozytywna pointa oparta na kontraście z tym co jest" - wyjaśnił.

Spot z Kaczyńskim, jest jednym z kilku, które zamierza pokazać PO w części wizerunkowej kampanii. W części samorządowej, jak powiedział Grupiński, PO zamierza pokazać, że tam gdzie rządzi Platforma, lokalna społeczność rządzona jest lepiej, miasta i miasteczka lepiej się rozwijają , ludziom żyje się bezpieczniej, a tam gdzie udało się jej wygrać, polityka lokalna jest spokojniejsza i możliwe są koalicje.

Wiceprzewodniczący Klubu Prawa i Sprawiedliwości Tadeusz Cymański nie wie, czy jego partia zareaguje na spot Platformy.

"Przyznam, że już uodporniliśmy się na agresję czy zachowania przewrotne. Szkoda, że nasi oponenci z PO czy SLD nie podejmują poważnej dyskusji, tylko pokazują płaczące dzieci, matki, zwierzątka, np. psa polującego na kaczki, ale nie chcą wypowiadać się merytorycznie" - mówi Cymański.

Jego zdaniem, Donald Tusk który w spocie przedstawiany jest jako obrońca rodziny i jej spokoju, nie jest wiarygodny

"Gdyby ta młoda kobieta wiedziała, co PO szykowało jej podatkiem liniowym, to dopiero byłaby zdenerwowana" - powiedział Cymański nawiązując do programu wyborczego Platformy z 2005 r., który przewidywał m.in. wprowadzenie 15 proc. podatku liniowego.(PAP)

drag/ par/

Tagi: kampania, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz