Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ruszył "Dancing Poznań 2010"

0
Podziel się

W Poznaniu rozpoczęły się w sobotę 17. Międzynarodowe Warsztaty Tańca
Współczesnego i 7. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca. Święto tańca odbywa się pod wspólną nazwą
"Dancing Poznań 2010".

bEhWnDJx

W Poznaniu rozpoczęły się w sobotę 17. Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego i 7. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca. Święto tańca odbywa się pod wspólną nazwą "Dancing Poznań 2010".

Podczas tegorocznej edycji obu wydarzeń zaprezentowanych zostanie 58 technik i stylów tańca i 20 spektakli teatrów tańca. Organizatorzy przygotowali blisko 2,6 tys. miejsc na warsztatach, w których weźmie udział ponad 50 pedagogów z całego świata i 1,2 tys. uczestników.

Jak powiedziała PAP Jagoda Ignaczak, rzeczniczka Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu, który jest organizatorem imprezy, wydarzenia rokrocznie odbywać się będą pod wspólną nazwą "Dancing Poznań"

bEhWnDJz

Od tego roku wszystkie przedsięwzięcia, które są związane z sierpniowym tańczeniem pod egidą Polskiego Teatru Tańca, odbywają się pod tą nazwą. Łączy ona warsztaty, festiwal, wystawy, pokazy, a także inne wydarzenia towarzyszące" - powiedziała.

Wśród festiwalowych propozycji są wystawy fotografii, cykl "Rozmowy o tańcu" i prezentacje filmów o tańcu. Po raz pierwszy w tym roku organizowane jest tzw. Free Dance. Podczas trwania święta tańca chętni będą mogli zatańczyć solo lub z partnerem na otwartej scenie ustawionej w Pasażu Kultury na Starym Rynku. Nie przekraczające 10 minut występy będą rejestrowane, a fragmenty najlepszych z nich zostaną zaprezentowane w internecie.

Spektakle 7. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca będą pokazywane na scenach Teatru Polskiego, Teatru Ósmego Dnia i na dziedzińcu Szkoły Baletowej. Prezentować je będą teatry tańca z Francji, Norwegii, Niemiec, Japonii i Polski

"Dancing Poznań 2010" potrwa do 21 sierpnia. (PAP)

bEhWnDJF

rpo/ bno/

bEhWnDKa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)