Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ruszył proces byłego wiceministra zdrowia Krzysztofa Grzegorka

0
Podziel się:

Kamienna (PAP) - Przed Sądem Rejonowym w Skarżysku-
Kamiennej (Świętokrzyskie) ruszył w poniedziałek proces, w którym
oskarżony m.in. o przestępstwa korupcyjne jest były wiceminister
zdrowia w rządzie PO-PSL Krzysztof Grzegorek. Na ławie
oskarżonych, obok Grzegorka, zasiadają jeszcze cztery osoby.

Kamienna (PAP) - Przed Sądem Rejonowym w Skarżysku- Kamiennej (Świętokrzyskie) ruszył w poniedziałek proces, w którym oskarżony m.in. o przestępstwa korupcyjne jest były wiceminister zdrowia w rządzie PO-PSL Krzysztof Grzegorek. Na ławie oskarżonych, obok Grzegorka, zasiadają jeszcze cztery osoby.

Prokuratura Okręgowa w Radomiu postawiła Grzegorkowi siedem zarzutów, w tym cztery o charakterze korupcyjnym oraz trzy dotyczące poświadczenia nieprawdy w dokumentach. Zarzuty wiążą się z okresem od lipca 2001 r. do listopada 2003 r., kiedy Grzegorek pełnił funkcję zastępcy dyrektora ds. lecznictwa w skarżyskim ZOZ.

Według prokuratury, w związku z pełnieniem tej funkcji Grzegorek miał przyjąć od przedstawicieli firmy Johnson&Johnson Poland korzyści majątkowe w łącznej kwocie ponad 22 tys. zł, w zamian za preferowanie tej firmy przy zakupie materiałów medycznych.

Pieniądze przekazywane miały być na podstawie fikcyjnych faktur wystawianych przez właścicielkę i pracowników Agencji Turystycznej "Terra Travel" ze Skarżyska-Kamiennej. Faktury poświadczały wykonywanie przez Krzysztofa Grzegorka dla firmy Johnson&Johnson szkoleń, zjazdu i seminarium dla lekarzy, które - zdaniem prokuratury - w rzeczywistości nie odbyły się.

Aktem oskarżenia objęto też Andrzeja Gadomskiego, Joannę Cwiszewską, Tadeusza Jasińskiego i Andrzeja Sadłowskiego. Wszyscy oskarżeni zgodzili się na podanie w mediach ich personaliów.

Na początku czerwca ub. roku Grzegorek podał się do dymisji ze stanowiska wiceministra zdrowia. W lipcu zrzekł się immunitetu poselskiego. Wcześniej, po odejściu z rządu, zawiesił członkostwo w Platformie Obywatelskiej i klubie parlamentarnym tej partii.

Prokuratura Okręgowa w Radomiu od września 2006 roku prowadzi śledztwo dotyczące przyjmowana korzyści majątkowych od firmy Johnson&Johnson i innych firm medycznych przez dyrektorów, ordynatorów i innych pracowników ponad 100 szpitali. (PAP)

mch/ wkr/ woj/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)