Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ruszył program PCK "Bardzo Dobre Maniery"

0
Podziel się

W wybranych restauracjach można przekazać 5 zł na dożywienie dzieci. Aby
zakomunikować kelnerowi chęć ofiarowania pieniędzy, należy po skończonym posiłku skrzyżować na
talerzu sztućce - o programie "Bardzo Dobre Maniery" poinformował we wtorek Polski Czerwony Krzyż.

bEpZXuwR

W wybranych restauracjach można przekazać 5 zł na dożywienie dzieci. Aby zakomunikować kelnerowi chęć ofiarowania pieniędzy, należy po skończonym posiłku skrzyżować na talerzu sztućce - o programie "Bardzo Dobre Maniery" poinformował we wtorek Polski Czerwony Krzyż.

Klienci restauracji biorących udział w "Bardzo Dobrych Manierach" mogą po skończonym posiłku skrzyżować sztućce na talerzu. Obsługa zabierze wtedy talerz i do rachunku doliczy 5 zł. Ta kwota zostanie w całości przekazana na konto PCK "Godne Dzieciństwo", które finansuje zakup obiadów dla dzieci niejadających regularnie posiłków. Klient dostanie do podpisania oświadczenie o darowiźnie, które stanowi gwarancję, że pieniądze zostaną przekazane na posiłek dla dzieci.

Pilotaż akcji ruszył 20 września i do wtorku restauracje zebrały ok. 1350 podpisanych oświadczeń od klientów.

bEpZXuwT

PCK zaznacza, że w przypadku zbiorowego żywienia 5 zł wystarcza na sfinansowanie ciepłego posiłku składającego się z zupy i drugiego dania z mięsem.

Jak powiedział dyrektor PCK Jerzy Zaborowski "Bardzo Dobre Maniery" nie są typową, jednorazową zbiórką pieniędzy. "To próba powołania do życia systemu, trwałej zmiany, która może rozwiązać problem niedożywienia wśród polskich dzieci". PCK podkreśla, że 700 tys. głodnych dzieci w Polsce to ogromny problem społeczny.

Organizatorzy kampanii poinformowali, że w Warszawie do "Bardzo Dobrych Manier" dołączyło 10 restauracji, ogółem w całym kraju jest ich ponad 30, a kolejne czekają na włączenie. Informacje o programie a także restauracjach biorących w nim udział znajdują się na stronie internetowej: www.bdbmaniery.pck.pl.

Polski Czerwony Krzyż jest najstarszą organizacją humanitarną w Polsce. Jest częścią Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. Działania PCK to przede wszystkim praca na rzecz potrzebujących, uwrażliwianie na krzywdę i promocja idei niesienia bezinteresownej pomocy. (PAP)

bEpZXuwZ

kno/ abr/

bEpZXuxu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)