Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ruszyła biegowa pielgrzymka z Katowic do Warszawy

0
Podziel się

Pielgrzymka biegowa wyruszyła w poniedziałek rano spod pomnika przy kopalni
"Wujek" z Katowic do grobu błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki w Warszawie. W sztafecie
bierze udział 12 długodystansowców, mają do pokonania 320 km.

bEjaJtIR

Pielgrzymka biegowa wyruszyła w poniedziałek rano spod pomnika przy kopalni "Wujek" z Katowic do grobu błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki w Warszawie. W sztafecie bierze udział 12 długodystansowców, mają do pokonania 320 km.

"Wszystko zaczęło się w 2006 roku uroczystym postanowieniem, że co roku 14 września, w dzień urodzin ks. Jerzego, będziemy się spotykać na modlitwie przy jego mogile. I tak jak co roku, 13 września, wybiegamy spod pomnika poległych górników KWK +Wujek+. Co roku nowe przeżycia, nowe doświadczenia i niezłomna wola wytrwania w postanowieniu. Tak też będzie i tym razem" - powiedział pomysłodawca i współorganizator biegu Marian Gruszka.

Uczestnicy sztafety będą biec dwójkami i zmieniać się co pięć kilometrów. Wspólnie pokonają ostatnie kilometry trasy od Janek.

bEjaJtIT

Ks. Jerzy Popiełuszko, duszpasterz ludzi pracy, zamordowany 19 października 1984 roku przez funkcjonariuszy IV Departamentu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, został 6 czerwca 2010 roku ogłoszony błogosławionym. (PAP)

gir/ malk/ mag/

bEjaJtJu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)