Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ruszyło połączenie lotnicze z Katowic do francuskiego Grenoble

0
Podziel się:

Międzynarodowy port lotniczy Katowice w Pyrzowicach w sezonie zimowym
będzie miał połączenie z francuskim Grenoble - stolicą popularnego regionu narciarskiego. Loty do
Grenoble uruchomiła linia lotnicza Wizz Air - podali przedstawiciele lotniska i przewoźnika.

Międzynarodowy port lotniczy Katowice w Pyrzowicach w sezonie zimowym będzie miał połączenie z francuskim Grenoble - stolicą popularnego regionu narciarskiego. Loty do Grenoble uruchomiła linia lotnicza Wizz Air - podali przedstawiciele lotniska i przewoźnika.

"Jesteśmy przekonani, że trasa do Grenoble będzie cieszyła się powodzeniem nie tylko wśród miłośników białego szaleństwa. Po Paryżu, dokąd także zabiera pasażerów Wizz Air, jest to drugie regularne połączenie do Francji realizowane z naszego lotniska" - wskazał w poniedziałek rzecznik podkatowickiego portu Cezary Orzech.

Loty między Katowicami a Grenoble będą realizowane raz w tygodniu - w soboty. Zainteresowanie jest duże - pierwszy samolot na tej trasie wypełniło ponad stu pasażerów. Rejon Grenoble to znany w Europie ośrodek narciarski, ale także jedno z największych we Francji centrów naukowych.

Połączenie do Grenoble to kolejny nowy kierunek, uruchomiony w obecnym sezonie jesienno-zimowym z Katowic przez linię Wizz Air. W końcu października rozpoczęły się loty między Pyrzowicami a stolicą Izraela Tel Awiwem, realizowane trzy razy w tygodniu. W sumie przewoźnik obsługuje z portu Katowice 26 tras.

Władze portu spodziewają się, że lotnisko zamknie 2013 r. liczbą pasażerów zbliżoną do ubiegłorocznej, kiedy odprawiono 2,55 mln podróżnych. Po słabszym początku roku, w ostatnich miesiącach liczba odprawianych pasażerów jest wyższa niż w tych samych miesiącach zeszłego roku. W listopadzie, kiedy ruch lotniczy z reguły zmniejsza się, w Katowice Airport odprawiono niespełna 147 tys. pasażerów - ponad 2 proc. więcej niż w tym samym czasie rok temu.(PAP)

mab/ pad/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)