Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ruszyły polityczne czystki w SLD?

0
Podziel się

Stanowisko sekretarza partii stracił Wacław Martyniuk, który krytykował szefa partii.

Ruszyły polityczne czystki w SLD?
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEiAJZOt

PosełWacław Martyniuk(na zdjęciu) został odwołany z funkcji sekretarza klubu parlamentarnego Lewicy. Zastąpi goStanisława Prządka. Podczas posiedzenia klubu uzupełniony został skład prezydium: wiceszefem klubu zostałLeszek Aleksandrzak, a członkiem prezydiumKrzysztof Matyjaszczyk.

Szef SLDGrzegorz Napieralskipowiedział, że zaproponował _ trochę inną formułę pracy prezydium i została ona przez klub zaakceptowana _. Jak dodał, kolejnym etapem zmian będzie wykorzystanie parlamentarzystów w poszczególnych komisjach, aby _ jeszcze przyśpieszyć prace _ przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi.

Pytany, jakie były powody odwołania Martyniuka, odpowiedział, że będzie go prosił _ o większe zaangażowanie w komisjach sejmowych, tak by wykorzystać jego doświadczenie _.

bEiAJZOv

Zwolennicy Napieralskiego - jak wynika z nieoficjalnych informacji - podkreślali podczas posiedzenia klubu, że Martyniuk naraził się krytycznymi wypowiedziami medialnymi wobec Napieralskiego, przede wszystkim w okresie kampanii prezydenckiej. Zarzucali mu także, że źle wykonuje swoje obowiązki, na przykład rozdział pracy w komisjach wśród posłów.

Posłowie popierający Martyniuka w nieoficjalnych rozmowach podkreślali z kolei, że od wielu lat był sekretarzem klubu i - w ich ocenie - dobrze wykonywał swoje obowiązki. Sam Martyniuk po posiedzeniu klubu nie chciał odnieść się do odwołania ze stanowiska.
* ZOBACZ TAKŻE:
* Poseł SLD nie wierzy w "krwawą kampanię"
* Sztab Napieralskiego chce taniej kampanii
* Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej

bEiAJZOW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)