Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rychła wizyta ojca Snowdena w Rosji utrzymywana w tajemnicy

0
Podziel się

Ojciec Edwarda Snowdena, oskarżanego w USA o ujawnienie tajnych
dokumentów o inwigilacji elektronicznej, ma wkrótce przyjechać do Rosji, lecz wizyta jego i
towarzyszących mu osób będzie utrzymana w tajemnicy ze zrozumiałych względów - pisze w środę AFP.

bEqsCLVN

Ojciec Edwarda Snowdena, oskarżanego w USA o ujawnienie tajnych dokumentów o inwigilacji elektronicznej, ma wkrótce przyjechać do Rosji, lecz wizyta jego i towarzyszących mu osób będzie utrzymana w tajemnicy ze zrozumiałych względów - pisze w środę AFP.

AFP powołuje się na rosyjską agencję Interfax, która cytuje dobrze poinformowane źródła.

"Wizyta ojca Snowdena i osób mu towarzyszących będzie mieć sekretny charakter z przyczyn oczywistych. Ludzie się dowiedzą o ich przyjeździe dopiero po spotkaniu ojca z synem w tajnym miejscu" - oświadczyło źródło.

bEqsCLVP

Lon Snowden - ojciec byłego współpracownika służb wywiadowczych USA Edwarda Snowdena, który 1 sierpnia otrzymał roczny azyl w Rosji - dostał w ubiegłym tygodniu rosyjską wizę. Wizę otrzymał też amerykański adwokat Bruce Fein, który, jak wynika ze źródeł Interfaksu, ma reprezentować interesy Edwarda Snowdena w USA. Zaproszenie do Rosji rosyjski adwokat Edwarda Snowdena Anatolij Kuczerena wysłał także jego amerykańskim przyjaciołom.

Kuczerena, jak pisze AFP, to jedyna osoba, która pozostając w kontakcie z azylantem komunikuje się z mediami. Według oficjalnych doniesień Kuczerena jest obecnie na urlopie do września. Według Kuczereny Snowden znajduje się w Rosji w "bezpiecznym" miejscu.

Przyznanie przez Rosję azylu Snowdenowi wywołało poważne napięcia w stosunkach amerykańsko-rosyjskich. Prezydent Barack Obama odwołał z tego powodu wizytę w Moskwie.(PAP)

mmp/ ro/

bEqsCLVV

14378882 arch.

bEqsCLWq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)