Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rząd debatuje m.in. nad składkami zdrowotnymi rolników

0
Podziel się:

Rząd na rozpoczętym we wtorek przed godz. 13.30 posiedzeniu zajmie się
projektem nowelizacji ustawy ws. składek na ubezpieczenie zdrowotne rolników za lata 2012-2013.
Przewiduje on, że obecne zasady odprowadzania składek będą obowiązywać również w 2014 r .

Rząd na rozpoczętym we wtorek przed godz. 13.30 posiedzeniu zajmie się projektem nowelizacji ustawy ws. składek na ubezpieczenie zdrowotne rolników za lata 2012-2013. Przewiduje on, że obecne zasady odprowadzania składek będą obowiązywać również w 2014 r .

Ustawa o składce zdrowotnej rolników początkowo miała obowiązywać tylko w 2012 r. - do czasu, gdy w życie miał wejść podatek dochodowy w rolnictwie. Wówczas naliczanie składki miało się zmienić - jej wysokość miała zależeć od dochodów rolnika.

Jednak przepisy wprowadzające podatek dochodowy dla rolników nie powstały ani w 2012 r., ani nie będzie ich także prawdopodobnie w tym roku.

Dlatego Ministerstwo Zdrowia zaproponowało, aby przedłużyć funkcjonowanie dotychczasowych przepisów, tak by w przyszłym roku, tak jak jest to obecnie, za rolników posiadających gospodarstwo do 6 hektarów składkę zdrowotną opłacał budżet.

Ponadto Rada Ministrów ma zająć się wnioskiem do prezydenta o przedłużenie okresu użycia Polskiego Kontyngentu Wojskowego w operacji wojskowej Unii Europejskiej w Bośni i Hercegowinie, Kosowie i Macedonii.

Tak jak obecnie kontyngent będzie wchodził w skład Wielonarodowej Grupy Bojowej-Wschód, podporządkowanej dowódcy Sił Międzynarodowych w Kosowie i Byłej Jugosłowiańskiej Republice Macedonii.

Kontyngent będzie działał w Kosowie i Macedonii, a jego głównym celem ma być nadzorowanie przestrzegania porozumienia pokojowego przez strony konfliktu w Kosowie. Będzie go można użyć również w Bośni i Hercegowinie w celu wzmocnienia sił tamtejszej misji Unii Europejskiej.

Polscy żołnierze - tak jak dotychczas - będą patrolować teren, wspierać kosowską policję i pomagać organizacjom rozprowadzającym pomoc humanitarną.

Obecnie w Kosowie służy ok. 230 osób. Polscy żołnierze służą w ramach NATO-wskiej misji KFOR (Kosovo Forces) prowadzonej przez NATO misji od 1999 roku.

W Kosowie jest też polski kontyngent policyjny liczący 115 osób, który jest częścią unijnej misji EULEX. Zadaniem tej misji jest pomoc władzom Kosowa w budowie struktur państwa prawa - policji, wymiaru sprawiedliwości, służb celnych i granicznych.

Kolejnym punktem posiedzenia rządu jest projekt zmiany rozporządzenia w sprawie suwalskiej specjalnej strefy ekonomicznej. (PAP)

agy/ mok/ jbr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)