Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rząd o zaostrzeniu przepisów Kodeksu wykroczeń

0
Podziel się:

Na wtorkowym posiedzeniu rząd ma się zająć
projektem nowelizacji Kodeksu wykroczeń dotyczącym m.in.
zaostrzenia kar za chuligaństwo na stadionach.

Na wtorkowym posiedzeniu rząd ma się zająć projektem nowelizacji Kodeksu wykroczeń dotyczącym m.in. zaostrzenia kar za chuligaństwo na stadionach.

"Będzie zaostrzenie kodeksu wykroczeń, przede wszystkim w obszarze stadionowym. Byłby zakaz wstępu na imprezy masowe od 2 do 6 lat. Określałby to sąd, jako dodatkową karę. Wprowadzono by też zakaz opuszczania kraju" - powiedział dziennikarzom sekretarz Komitetu Stałego Rady Ministrów Przemysław Gosiewski.

Rządowy projekt nowelizacji Kodeksu wykroczeń przewiduje także "podniesienie górnej granicy nawiązki z tysiąca do pięciu tysięcy złotych" oraz "wydłużenie okresu przedawnienia karalności i przedawnienia wykonania kar lub środka karnego".

Rząd ma ponadto zająć się projektem nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, który ma wzmocnić własność intelektualną.

Jak mówił Gosiewski, projekt przewiduje nowy sposób postępowania przed Komisją Prawa Autorskiego, której uprawnienia mają zostać rozbudowane. Projekt ma wprowadzać możliwość udziału w postępowaniach poszczególnych przedsiębiorców oraz poruszać kwestię odpowiedzialności za materiały pirackie.

Rada Ministrów ma również omówić projekt nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Ministrowie zajmą się także projekt rozporządzenia rządu w sprawie warunków przywozu na terytorium Polski, wywozu oraz tranzytu przez to terytorium materiałów jądrowych, źródeł promieniotwórczych i urządzeń zawierających takie źródła.

W porządku obrad znajduje się również projekt rozporządzenia rządu w sprawie zasad wynagradzania pracowników nie będących członkami korpusu służby cywilnej zatrudnionych w urzędach administracji rządowej i pracowników innych jednostek. (PAP)

hgt/ mok/ mag/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)