Notowania

wiadomości
03.02.2011 21:47

Rząd palestyński zakazał manifestacji w sprawach "regionalnych"

Rząd palestyński kontrolujący częściowo terytoria Zachodniego Brzegu podtrzymał w czwartek zakaz demonstracji "w sprawach regionalnych": pragnie nie dopuścić do wieców solidarności z uczestnikami rewolty ludowej w Egipcie.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Rząd palestyński kontrolujący częściowo terytoria Zachodniego Brzegu podtrzymał w czwartek zakaz demonstracji "w sprawach regionalnych": pragnie nie dopuścić do wieców solidarności z uczestnikami rewolty ludowej w Egipcie. *

Władze Autonomii Palestyńskiej podjęły tę decyzję nazajutrz po brutalnym stłumieniu w Ramalli wiecu z udziałem setki osób, które demonstrowały solidarność z narodem egipskim przeciwko dyktaturze prezydenta Hosniego Mubaraka.

Dotąd zezwalały na niewielkie demonstracje zwolenników Mubaraka, ale rozpędzały próby wiecowania podejmowane przez jego przeciwników - pisze agencja AP.

W ciągu ostatniego tygodnia policja rozproszyła kilka demonstracji solidarności z narodem egipskim.

W Strefie Gazy, gdzie od 2007 roku rządzi islamski ruch Hamas, organizacja ta zezwoliła w czwartek na zorganizowanie kontrolowanej demonstracji tysiąca palestyńskich studentów pod hasłami "Precz z Mubarakiem".

Demonstranci przyszli pod budynek zamkniętego w 2007 roku egipskiego przedstawicielstwa dyplomatycznego w Gazie z transparentami. Były na nich napisy: "Mubarak musi odejść" i "Egipcjanie chcą zmiany rządu - musimy ich poprzeć!".

Jednak służba bezpieczeństwa Hamasu czuwa nad tym, aby nastroje solidarności z ludem egipskim nie popchnęły Palestyńczyków do masowych demonstracji solidarności z nasilającymi się rewoltami ludowymi w Egipcie, Tunezji i innych krajach regionu. (PAP)

ik/ mc/

8266994 8265294 8267054

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz