Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rząd szykuje polski scenariusz dla Unii

0
Podziel się

Program polskiej prezydencji ma być przyjęty 23 maja - zapowiada Mikołaj Dowgielewicz.

Rząd szykuje polski scenariusz dla Unii
(kprm.gov.pl)
bEggMOpx

15 marca rząd zajmie się programem polskiej prezydencji. Ma go przyjąć 23 maja - zapowiedział minister ds. europejskich Mikołaj Dowgielewicz. Dodał, że priorytety polskiego przewodnictwa to m.in. budżet UE, Partnerstwo Wschodnie i bezpieczeństwo energetyczne.

_ - Po pierwsze, wzrost gospodarczy, i w tym się zawiera i budżet, i polityka spójności, i rynek wewnętrzny. Po drugie, otwartość Unii, i w tym jest Partnerstwo Wschodnie, w tym jest rozszerzenie Unii, mamy nadzieję o Chorwację. Po trzecie, bezpieczeństwo Unii, czyli wspólna polityka bezpieczeństwa i obrony i zewnętrzna, polityka energetyczna _ - tak Dowgielewicz opisywał priorytety polskiej prezydencji w radiowej Trójce.

_ - To są trzy bloki, które uznałbym za priorytetowe _ - dodał. Zastrzegł jednak, że _ w ramach tych bloków pewne modyfikacje oczywiście jeszcze nastąpią _. _ Sytuacja na świecie się zmienia, sytuacja w gospodarce się zmienia i trzeba modyfikować program zgodnie z rozwojem sytuacji _ - tłumaczył.

bEggMOpz

Według niego Rada Ministrów 15 marca będzie dyskutować o programie prezydencji. Jak mówił, przyjęcie ostatecznej wersji programu przez rząd jest zaplanowane na 23 maja. Przed 1 czerwca - zapowiedział - nastąpi prezentacja dokumentu w Sejmie. Wyjaśnił, że wymaga tego ustawa o współpracy parlamentu z rządem w sprawach europejskich. Następnie w połowie czerwca program polskiej prezydencji ma być zaprezentowany w Brukseli, a w lipcu w Parlamencie Europejskim.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/42/t95530.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;chce;wyborow;jak;najpozniej,93,0,775517.html) Kaczyński chce wyborów jak najpóźniej Prezes PiS uważa, że rząd powinien _ dokończyć prezydencję w Unii. _
[ ( http://static1.money.pl/i/h/80/t40272.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nik;chwali;urzednikow;za;przygotowania,12,0,775180.html) NIK chwali urzędników. Za przygotowania Polska administracja dobrze szykuje się do prezydencji w Unii Europejskiej
[ ( http://static1.money.pl/i/h/28/t79132.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/czarnecki;o;sikorskim;bla;bla;bla,198,0,774086.html) Czarnecki o Sikorskim: Bla, bla, bla Europoseł PiS spodziewa się, że polska prezydencja w UE będzie _ niewypałem _.
bEggMOqa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)