Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rząd zajmie się katastrofą

0
Podziel się:

Specjalne posiedzenie Rady Ministrów poświęcone zostanie katastrofie wojskowego samolotu.

Rząd zajmie się katastrofą
(PAP/Bartłomiej Zborowski)
bEEhIDlx

"Dziś odbędzie się specjalne posiedzenie Rady Ministrów poświęcone środowej katastrofie wojskowego samolotu transportowego, w której zginęło 20 osób" - zapowiedział wicepremier i szef MSWiAGrzegorz Schetyna.

"Będzie posiedzenie Rady Ministrów i będziemy decydować jakie następne kroki podjąć" - powiedział Schetyna. Dodał, że posiedzenie rządu poświęcone będzie tylko sprawie wypadku.

Szef MSWiA zapowiedział, że Rada Ministrów zbierze się po powrocie premieraDonalda Tuska, który w nocy udał się na miejsce wypadku. "(Rząd zbierze się) zaraz po powrocie premiera. Czekamy na sygnał z Kancelarii Premiera" - dodał Schetyna.

bEEhIDlz

Zapewnił, że rząd będzie się angażował w pomoc rodzinom ofiar.

Odnosząc się do informacji medialnych, że brakowało koordynacji działań między służbami ratowniczymi cywilnymi i wojskowymi, Schetyna powiedział, że w jego ocenie służby działały prawidłowo.

"Cokolwiek by nie mówić, na akcję ratunkową było za późno. (...) Uważam, że służby działały dobrze. Widziałem to z bliska, widziałem też sposoby powiadamiania. Wszystko było w porządku" - podkreślił wicepremier.

ZOBACZ TAKŻE:

bEEhIDma
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)