Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rzecznik Kremla o Ukrainie: starania Putina nie znajdują zrozumienia

0
Podziel się

Starania Władimira Putina o deeskalację kryzysu na Ukrainie nie
spotykają się ze zrozumieniem - powiedział w piątek rzecznik rosyjskiego prezydenta Dmitrij
Pieskow.

bEhEikkB

Starania Władimira Putina o deeskalację kryzysu na Ukrainie nie spotykają się ze zrozumieniem - powiedział w piątek rzecznik rosyjskiego prezydenta Dmitrij Pieskow.

"Bez względu na wysiłki naszego prezydenta, na jego gotowość do wyjaśniania stanowiska Rosji praktycznie codziennie, wciąż natrafiamy na mur niezrozumienia" - oświadczył Pieskow.

Jego wypowiedź ma być nadana w niedzielę w państwowej telewizji Rossija 24 - informuje Reuters.

bEhEikkD

"Jest to dość smutne, a co gorsza bardzo złe z punktu widzenia możliwych reperkusji" - powiedział Pieskow i zapewniał, że Moskwa nie organizuje wydarzeń na Krymie, a jedynie odpowiada na prośby o pomoc.

Nowe władze ukraińskie oskarżają Rosję o wysyłanie żołnierzy na Krym oraz o wspieranie tamtejszych separatystów z zamiarem oderwania półwyspu od Ukrainy. 1 marca Rada Federacji, izba wyższa rosyjskiego parlamentu, zaaprobowała wniosek Putina o zgodę na użycie wojsk na Ukrainie w celu unormowania sytuacji społeczno-politycznej w tym kraju. Putin umotywował wniosek koniecznością ochrony zdrowia i życia obywateli rosyjskich i członków sił zbrojnych Rosji na Krymie. Formalnie nie podjął jeszcze decyzji o wysłaniu wojsk na Ukrainę. (PAP)

az/ ap/

15933499 15933507 15933631 arch.

bEhEikle
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)