Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
papież
15.12.2012 15:45

Rzecznik Watykanu: Włoskie media wypaczyły orędzie papieża

Rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi skrytykował włoskie media za to, że wypaczyły treść orędzia Benedykta XVI na Światowy Dzień Pokoju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi skrytykował włoskie media za to, że _ wypaczyły _ treść orędzia Benedykta XVI na Światowy Dzień Pokoju, koncentrując się na krytyce środowisk homoseksualnych pod adresem papieża.

Masowy protest włoskich organizacji homoseksualistów i lesbijek oraz polityków lewicy popierających ich postulaty wywołało to, że Benedykt XVI wymienił _ radykalnie inne formy związków _ niż małżeństwo mężczyzny i kobiety wśród zagrożeń dla stabilizacji i pokoju.

Liczne głosy krytyczne publikuje sobotnia prasa, przytaczając między innymi opinię, że _ papież uzbraja homofobów _. W reakcji na te komentarze watykański rzecznik oświadczył: _ - Po raz kolejny zdarzyło się to, że ważny i bogaty dokument został zaprezentowany przez wiele włoskich redakcji w sposób stronniczy i wypaczony _.

Ksiądz Lombardi podkreślił, że w krótkim fragmencie orędzia papież przedstawił wizję małżeństwa mężczyzny i kobiety jako _ głęboko odmiennego _ od innych form związków. _ - Jak wiadomo, jest to wizja, którą Kościół niestrudzenie głosi w czasie, gdy jest ona przedmiotem ataków w wielu krajach _ - dodał.

Zdaniem rzecznika Watykanu reakcja na słowa papieża była _ nieproporcjonalna, oparta bardziej na krzyku niż argumentacji, niemal nastawiona na zastraszenie tego, kto chce wspierać swobodnie taką wizję na arenie publicznej _.

Ponadto, ocenił ksiądz Lombardi, doszło do _ zaciemnienia wielu aspektów papieskiego orędzia, nadzwyczaj aktualnego i mocnego, które należałoby przemyśleć z wielką uwagą _.

Wśród nich dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej wskazał rozważania Benedykta XVI na temat prawa do pracy i kryzysu żywnościowego, apel o rewizję modeli rozwoju gospodarczego._ - Zachęcamy wszystkich do pełnej i obiektywnej lektury dokumentu _ - powiedział ksiądz Lombardi.

W ogłoszonym w piątek orędziu na obchodzony przez Kościół 1 stycznia Światowy Dzień Pokoju, zatytułowanym _ Błogosławieni pokój czyniący _, Benedykt XVI napisał: - _ Trzeba uznać i promować naturalną strukturę małżeństwa jako związku między mężczyzną a kobietą, wobec prób zrównania jej w obliczu prawa z radykalnie innymi formami związków, które w rzeczywistości szkodzą jej i przyczyniają się do jej destabilizacji, przesłaniając jej szczególny charakter i niezastąpioną rolę społeczną _.

Papież podkreślił następnie, że zasady te _ nie są prawdami wiary _ i są _ wpisane w samą naturę człowieka, możliwe do rozpoznania rozumem, a zatem wspólne dla całej ludzkości _.

W dalszej części dodał, że działalność Kościoła na rzecz ich promowania _ jest tym bardziej konieczna, im bardziej owe zasady są negowane lub błędnie rozumiane, ponieważ znieważa to prawdę o osobie ludzkiej, w poważny sposób rani sprawiedliwość i pokój. _

Czytaj więcej w Money.pl
"Słowa Benedykta XVI jak z Inkwizycji" Falę protestów we Włoszech, wywołały słowa papieża z jego orędzia na Światowy Dzień Pokoju.
Ostre słowa papieża o kapitalizmie i...aborcji W orędziu na Światowy Dzień Pokoju Benedykt XVI napisał, że wiele napięć i konfliktów spowodowanych jest przez nierówności między bogatymi a biednymi.
Benedykt XVI: Jezus nie chce być broniony orężem W homilii w bazylice świętego Piotra Benedykt XVI podkreślił, że panowanie Jezusa to nie _ władza doczesna, lecz miłość, która służy _.

_ _

Tagi: papież, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz