Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rzeszów: Bury o najważniejszych osiągnięciach rządu w 2013 r.

0
Podziel się:

Wydłużenie urlopów rodzicielskich do roku oraz przyznanie Polsce 106 mld
euro z następnego budżetu UE to - zdaniem przewodniczącego klubu parlamentarnego PSL Jana Burego -
najważniejsze osiągnięcia rządzącej koalicji w kończącym się roku.

Wydłużenie urlopów rodzicielskich do roku oraz przyznanie Polsce 106 mld euro z następnego budżetu UE to - zdaniem przewodniczącego klubu parlamentarnego PSL Jana Burego - najważniejsze osiągnięcia rządzącej koalicji w kończącym się roku.

Na poniedziałkowej konferencji prasowej w Rzeszowie Bury podkreślił, że dłuższe urlopy rodzicielskie to przykład prorodzinnej polityki rządu. "Polityki nakierowanej na rodzinę, dziecko, na wsparcie macierzyństwa" - podkreślił.

Przewodniczący klubu PSL zaznaczył, że ważnym tegorocznym osiągnięciem koalicji jest również wynik szczytu w Brukseli, na którym ustalono, że Polska otrzyma w przyszłej perspektywie budżetowej UE aż 106 mld euro. "To najwięcej spośród wszystkich państw członkowskich" - zaznaczył.

Zdaniem Burego sukcesem PSL i całej koalicji jest też wydłużenie funkcjonowania Specjalnych Stref Ekonomicznych do roku 2026. "Jest to szczególnie ważne dla Podkarpacia, gdzie istnieją dwie strefy: w Mielcu i Tarnobrzegu, a w wielu miastach w województwie są podstrefy i miejsca pracy. Po decyzji o wydłużeniu funkcjonowania SSE inwestorzy mogą bez obaw lokować swoje firmy na tych terenach" - powiedział.

Szef klubu ludowców zaznaczył, że jedną ze spraw, których nie udało się zrealizować jest obrona sądów rejonowych. Od początku roku 79 z ponad 300 sądów rejonowych zniesiono i przekształcono w wydziały zamiejscowe innych, większych, najczęściej sąsiednich jednostek. Autor reformy minister sprawiedliwości Jarosław Gowin zapewniał, że sądy będą lepiej służyć obywatelom.

"Od początku mówiliśmy, że to zła reforma. Pracujemy nad jej zmianą, tak aby 41 sądów rejonowych przywrócić. Sądzę, że jest szansa, aby to się stało w pierwszym kwartale przyszłego roku" - zapowiedział Bury.

Jako porażkę wymienił również konieczność nowelizacji tegorocznego budżetu. "Powodem był kryzys, który ogarnął Europę. Mamy nadzieję, że budżet na 2014 r. zrekompensuje ten krok i wyprowadzi nas na prostą" - dodał.

Bury podał, że klub parlamentarny PSL złożył w tym roku 14 projektów ustaw. Część z nich została już uchwalona. (PAP)

huk/ mok/ jra/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)