Notowania

wiadomości
18.02.2011 12:35

Rzeszów: Podejrzani o napad na stację paliw w areszcie

Dwaj młodzi mężczyźni, podejrzani o napad rabunkowy z użyciem noża na stację paliw w Dynowie, trafili - decyzją sądu w Rzeszowie - do aresztu. Do napadu doszło jesienią ub. roku, mężczyźni zostali zatrzymani w środę.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Dwaj młodzi mężczyźni, podejrzani o napad rabunkowy z użyciem noża na stację paliw w Dynowie, trafili - decyzją sądu w Rzeszowie - do aresztu. Do napadu doszło jesienią ub. roku, mężczyźni zostali zatrzymani w środę. *

Podejrzani to mieszkańcy Błażowej Dolnej: 23-letni Maciej P. i 19-letni Marcin S. Jak poinformował w piątek zastępca prok. okręgowego w Rzeszowie Jaromir Rybczak, starszy z mężczyzn został aresztowany na dwa miesiące, młodszy - na trzy.

Do napadu doszło w listopadzie 2010 roku. Zamaskowani sprawcy przystawili pracownikowi stacji nóż do ciała i zrabowali ponad 11 tys. zł. Po napadzie uciekli stojącym w pobliżu samochodem.

Obaj przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia, z których wynika, że planując napad na stację, przygotowali sobie kominiarki do zasłonięcia twarzy i dodatkową wierzchnią odzież, którą po napadzie wyrzucili. Obserwowali także stację i wiedzieli, że w tym dniu obsługuje ją tylko jeden pracownik. Mężczyznom grozi od trzech do 15 lat więzienia. (PAP)

api/ itm/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz