Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rzeszów: Politechnika Rzeszowska będzie szkolić pilotów z Jordanii

0
Podziel się

Politechnika Rzeszowska będzie wkrótce szkolić studentów Królewskiej
Jordańskiej Akademii Lotniczej. Szkolenia odbywać się będą głównie w zakresie licencji i uprawnień
pilotów i mechaników lotniczych. Obie uczelnie podpisały porozumienie w tej sprawie.

bEgShMyd

Politechnika Rzeszowska będzie wkrótce szkolić studentów Królewskiej Jordańskiej Akademii Lotniczej. Szkolenia odbywać się będą głównie w zakresie licencji i uprawnień pilotów i mechaników lotniczych. Obie uczelnie podpisały porozumienie w tej sprawie.

Jego realizacją zajmie się Ośrodek Kształcenia Lotniczego (OKL) Politechniki Rzeszowskiej w Jasionce. Obecnie trwa ustalanie szczegółów współpracy, odnośnie m.in. zakresu szkoleń, liczby studentów.

Jak powiedział we wtorek PAP dyr. OKL Jerzy Bakunowicz, ośrodek prowadzi system licencjonowania dostosowany do wymogów unijnych. Zatem studenci szkoły jordańskiej, którzy odbędą szkolenia w OKL zdobędą kwalifikacje lotnicze, licencje i uprawnienia, pozwalające im na pracę w krajach UE, bez potrzeby dodatkowych szkoleń i egzaminów.

bEgShMyf

"Zasadniczym celem tej współpracy jest ułatwienie absolwentom z Jordanii dostępu do szerszego rynku pracy. Po ukończeniu szkoły w Jordanii mają uprawnienia jedynie na Bliskim Wschodzie" - powiedział Bakunowicz.

Zauważył też, że jordańscy studenci odbywając szkolenie w Polsce, zdobędą umiejętności pracy na innych maszynach i w innych warunkach. Współpraca obejmie także inżynierów lotnictwa.

Porozumienie między uczelniami umożliwi także studentom Politechniki Rzeszowskiej szkolenie w Królewskiej Jordańskiej Akademii Lotniczej (Royal Jordanian Air Academy - RJAA).

OKL jest samodzielną pozawydziałową jednostką organizacyjną Politechniki Rzeszowskiej. Głównym celem działalności ośrodka jest lotnicze szkolenie studentów Politechniki Rzeszowskiej na kierunku "pilotaż". Ośrodkowi Kształcenia Lotniczego podlega Akademicki Ośrodek Szybowcowy. OKL prowadzi również odpłatne szkolenia lotnicze i usługi lotnicze.

bEgShMyl

RJAA została utworzona w 1966 roku, jest prywatną szkołą lotniczą, należącą do rodzinnego kapitału arabskiego, certyfikowaną przez lokalny nadzór lotniczy, zgodnie z wymaganiami Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego (ICAO).

Swoją działalność koncentruje na szkoleniu pilotów samolotowych liniowych, a także mechaników lotniczych. Zapewnia kadrę głównie dla przewoźników Półwyspu Arabskiego i Północnej Afryki. Jest największą tego typu placówką w Jordanii.(PAP)

api/ ls/

bEgShMyG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)