Notowania

wiadomości
20.11.2013 09:26

Rzeszów: Sezonowe jadłodajnie już wydają posiłki dla potrzebujących

Trzy sezonowe jadłodajnie w Rzeszowie wydają już posiłki dla bezdomnych i potrzebujących; będą działać do połowy marca - poinformował w środę dyrektor Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im św. brata Alberta Marek Twaróg.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Trzy sezonowe jadłodajnie w Rzeszowie wydają już posiłki dla bezdomnych i potrzebujących; będą działać do połowy marca - poinformował w środę dyrektor Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im św. brata Alberta Marek Twaróg. *

"Sezonowe jadłodajnie niosą pomoc od połowy listopada do połowy marca. Każdego dnia korzysta z nich 180-200 osób" - powiedział Twaróg.

Podkreślił, że "chodzi o to, aby w okresie jesienno-zimowym ludzie bezdomni, ubodzy, a także wszyscy potrzebujący, mogli dostać gorącą zupę".

Oprócz sezonowych punktów w Rzeszowie Towarzystwo Pomocy im św. Brata Alberta prowadzi także jadłodajnię całoroczną, która wydaje codziennie ok. 1600 posiłków.

Towarzystwo stale współpracuje z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz Caritas diecezji rzeszowskiej. Jadłodajnie wspierane są też z dorocznej kwesty organizowanej w dniu Wszystkich Świętych i jesiennej zbiórki ziemiopłodów w kilkunastu podrzeszowskich parafiach.(PAP)

kyc/ abr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz