Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rzeszów: W sobotę ruszają 49. Rzeszowskie Spotkania Teatralne

0
Podziel się

Teatry z Bielska-Białej, Kielc i Warszawy wystąpią w teatrze im. Wandy
Siemaszkowej w Rzeszowie na 49. Rzeszowskich Spotkaniach Teatralnych, które rozpoczynają się w
sobotę.

bEiFJVNh

*Teatry z Bielska-Białej, Kielc i Warszawy wystąpią w teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie na 49. Rzeszowskich Spotkaniach Teatralnych, które rozpoczynają się w sobotę. *

Przez kolejne weekendy, do 27 listopada publiczność obejrzy łącznie cztery przedstawienia, z których każdy będzie prezentowany przez dwa wieczory (w piątki i soboty, z wyjątkiem pierwszej sztuki, która będzie pokazana w sobotę i niedzielę).

"Jak co roku organizując Spotkania Teatralne staramy się zapraszać tytuły, które liczą się na teatralnej mapie Polski. Nie zapominamy także o gwiazdach, do których oglądania przyzwyczajona jest rzeszowska publiczność. Myślę, że i w tegorocznej edycji każdy miłośnik teatru, znajdzie coś dla siebie" - powiedział PAP specjalista ds. promocji rzeszowskiego teatru, Marcin Kalita.

bEiFJVNj

Spektaklem inauguracyjnym tegoroczne Spotkania będzie "Szwejk" z Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Wśród prawie 30-osobowego zespołu aktorskiego wystąpi znana serialowa aktorka - Anna Guzik. W kolejny weekend na deskach rzeszowskiego teatru zaprezentuje się kielecki Teatr im. Stefana Żeromskiego w sztuce "Kariera Nikodema Dyzmy".

Teatr Narodowy z Warszawy przygotował przedstawienie "Daily Soup", w którym rzeszowska publiczność będzie miała okazję oklaskiwać m.in. Danutę Szaflarską i Janusza Gajosa. Na zakończenie imprezy zaplanowano "Dowód" w wykonaniu warszawskiego Teatru Polonia. W role córki i ojca wcielą się Maria i Andrzej Seweryn. Obok nich na scenie będzie można zobaczyć jeszcze m.in. Joannę Trzepiecińską.

  1. Rzeszowskim Spotkaniom Teatralnym towarzyszyć będzie widowisko "Taneczny świat Chopina" w wykonaniu Baletu Dworskiego Cracovia Danza z Krakowa. Spektakl zostanie zaprezentowany w niedzielę, już po zakończeniu Spotkań.

Rzeszowskie Spotkania Teatralne po raz pierwszy zostały zorganizowane w 1961 roku. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w południowo-wschodniej Polsce i jedna z najstarszych imprez teatralnych w skali kraju.(PAP)

bEiFJVNp

api/ ls/

bEiFJVNK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)