Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"S" przeprowadzi akcję promocyjną pt. "Zorganizowani mają lepiej!"

0
Podziel się:

Solidarność chce przeprowadzić w przyszłym tygodniu akcję pod hasłem
"Zorganizowani mają lepiej!". Ma ona służyć promocji związku. W jej ramach na ulicach wielu miast
będą rozdawane informatory oraz ulotki "S".

Solidarność chce przeprowadzić w przyszłym tygodniu akcję pod hasłem "Zorganizowani mają lepiej!". Ma ona służyć promocji związku. W jej ramach na ulicach wielu miast będą rozdawane informatory oraz ulotki "S".

Decyzję o przeprowadzeniu akcji przyjęto w czwartek na odbywającym się w Warszawie posiedzeniu Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" w specjalnej uchwale związanej z 29. rocznicą powstania NSZZ "Solidarność".

W uchwale tej związkowcy złożyli hołd "wszystkim uczestnikom wydarzeń z sierpnia 1980 roku, którzy zorganizowali się w 10-cio milionowy związek zawodowy Solidarność". "Dzięki tamtemu zorganizowaniu możliwymi stały się wszystkie zmiany dokonywane w wymiarze osobistym, społecznym czy międzynarodowym, odzyskaliśmy wolność oraz uznanie dla godności każdego człowieka, szczególnie człowieka pracy" - napisali członkowie "S".

Jak zaznaczyli w uchwale związkowcy, dzisiaj, tak samo jak przed laty, pracownikom potrzebne są związki zawodowe, "bo to najskuteczniejsza forma ochrony, to narzędzie, po które sięgnąć powinna jak największa liczba pracowników".

"Nie możemy czekać, aż pracownicy przyjdą do nas, bo nazywamy się Solidarność. To my musimy iść do pracowników i powiedzieć im, dlaczego warto zrzeszać się i wspólnie bronić swoich praw, bo jesteśmy członkami Solidarności" - napisali też w uchwale związkowcy i zapowiedzieli, że pomiędzy 31 sierpnia a 4 września br. Solidarność przeprowadzi akcję promocyjną pod hasłem "Zorganizowani mają lepiej"!

Na czwartkowym posiedzeniu KK "S" związkowcy omówili też m.in. sytuację w przemyśle energetycznym i stoczniowym oraz spółce KGHM. "Trudna sytuacja stoczni oraz planowana prywatyzacja sektora energetycznego i KGHM budzą niezadowolenie związkowców. Dodatkowo niepokojące są inne działania rządu, które pogorszą sytuację pracowników, np. ustawa o racjonalizacji zatrudnienia w państwowych jednostkach sektora finansów publicznych" - powiedziała PAP po posiedzeniu Marta Pióro z biura prasowego KK "S".

Jak dodała Pióro, związkowcy uznają za nieuzasadnione założenie ustawy, iż większą efektywność osiągnie się poprzez zwolnienia pracowników. "Takie założenie należy uznać za mające na celu odwrócenie uwagi od prawdziwego celu projektu, jakim jest ograniczenie środków publicznych przeznaczonych na wynagrodzenia w tych podmiotach" - powiedziała Pióro, dodając, że z negatywną oceną na posiedzeniu KK "S" spotkały się też zapowiedzi zmian ustawy o związkach zawodowych. "Tym bardziej, że jeszcze niedawno premier zapowiadał, że żadnych zmian w tej ustawie nie będzie" - dodała Pióro.

aks/ itm/ jbr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)