Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Są zmiany w Sojuszu Lewicy Demokratycznej

0
Podziel się:

Klub Lewicy zmieni nazwę na klub SLD. Jego szeregi ma zasilić Marek Balicki.

Są zmiany w Sojuszu Lewicy Demokratycznej
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Klub Lewicy zmieni nazwę na klub Sojuszu Lewicy Demokratycznej - zdecydowano na wspólnym wyjazdowym posiedzeniu Zarządu Krajowego Sojuszu i klubu parlamentarnego partii.

Rzecznik SLD Tomasz Kalita poinformował, że chodzi o ujednolicenie nazwy klubu z nazwą partii, a także ujednolicenie formy przekazu przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi i parlamentarnymi. Kalita przypomniał też, że większość posłów tego klubu to członkowie SLD.

W wyborach parlamentarnych 2007 roku SLD wystawiło wspólne listy z Socjaldemokracją Polską, Unią Pracy i Partią Demokratyczną demokraci.pl jako Lewica i Demokraci (LiD). W 2008 roku koalicja rozpadła się, a klub, w którym zasiadają posłowie SLD, przyjął nazwę klubu Lewicy.

Kalita powiedział także, że w przyszłym tygodniu do klubu Sojuszu ma wstąpić, współpracujący z nim od jakiegoś czasu, poseł niezrzeszony Marek Balicki.

Podczas posiedzenia zdecydowano, że w najbliższy poniedziałek złożone zostaną dokumenty potrzebne do rejestracji przez PKW komitetu wyborczego w jesiennych wyborach samorządowych, który będzie nosił nazwę: Komitet Wyborczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Jak zastrzegł Kalita, na materiałach wyborczych, obok nazwy SLD, ma pojawić się też dopisek _ Porozumienie Społeczne _, który ma się odnosić do partnerów startujących w wyborach samorządowych wspólnie z Sojuszem; SLD startuje między innymi z Unią Pracy, Partią Kobiet i Partią Regionów.

SLD zamierza walczyć o swoje projekty

Posłowie zdecydowali też, że w najbliższych tygodniach będą apelować do marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny, aby jak najszybciej skierował pod obrady projekty klubu, które już znajdują się w Sejmie.

Jak zaznaczył Kalita, Sojuszowi najbardziej zależy na projektach dotyczących podwyższenia płacy i emerytury minimalnej, a także projektów o świadczeniach rodzinnych i regulujących kwestię in vitro.

Posłowie zdecydowali też, że będą pracować nad trzema pakietami ustaw. W pierwszym pakiecie - światopoglądowym - znajdą się takie propozycje jak: liberalizacja prawa aborcyjnego czy refundacja środków antykoncepcyjnych. W drugim pakiecie - socjalnym - znajdą się m.in. projekty dotyczące pomocy najbiedniejszym. Trzeci pakiet - gospodarczy - będzie zawierał propozycje alternatywne wobec zapowiadanej przez rząd podwyżki VAT oraz pomysły Sojuszu na walkę z deficytem budżetowym.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/183/t97463.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sld;krytycznie;o;wolnym;w;swieto;trzech;kroli,185,0,681401.html) SLD krytycznie o wolnym w święto Trzech Króli Zdaniem Jerzego Wenderlicha taka zmiana to gest PO wobec duchowieństwa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/9/t111369.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sld;rusza;na;wojne;z;panstwowo-koscielna;komisja,169,0,679849.html) SLD rusza na wojnę z państwowo-kościelną komisją Napieralski: To co robi Komisja Majątkowa jest niezgodne z konstytucją. Dzięki niej Kościół przejął majątek warty 24 mld złotych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/231/t89575.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sld;rozpoczyna;kampanie;samorzadowa,6,0,677894.html) SLD rozpoczyna kampanię samorządową Sojusz stawia na rozmowy z wyborcami. Kandydatów w Warszawie wspierał Arłukowicz.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)