Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Saakaszwili: Gruzja będzie kontynuować kurs zbliżenia z Europą

0
Podziel się

TASS, Media) - Gruzja będzie w dalszym ciągu zmierzać ku zbliżeniu z
Europą - zapewnił w sobotę prezydent Micheil Saakaszwili podczas debat na temat przyszłości Europy
i integracji europejskiej Gruzji, w których uczestniczą zagraniczni analitycy i eksperci.

bEgCVBzF

*TASS, Media) - Gruzja będzie w dalszym ciągu zmierzać ku zbliżeniu z Europą - zapewnił w sobotę prezydent Micheil Saakaszwili podczas debat na temat przyszłości Europy i integracji europejskiej Gruzji, w których uczestniczą zagraniczni analitycy i eksperci. *

Agencje zwracają uwagę na udział w debatach byłego polskiego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Kwaśniewski powiedział, że po raz ostatni był w Gruzji w roku 2001 jeszcze jako prezydent i że jest pod wrażeniem zmian, jakie przez 9 lat zaszły w tym kraju. Podkreślił, że postępy Gruzji na drodze do Unii Europejskiej zależą od samej Gruzji.

Rosyjska agencja ITAR-TASS przypomina, że jako prezydent Aleksander Kwaśniewski był aktywnym zwolennikiem integracji Gruzji z NATO i Unią Europejską.

bEgCVBzH

Prezydent Saakaszwili, który zainaugurował debaty, oświadczył, że dla Gruzji Polska jest bardzo ważnym krajem i że ilekroć mówi o Polsce czy w niej przebywa, napawa go to nadzieją, że i Gruzji uda się wiele osiągnąć.

Saakaszwili powiedział, że powrót do strefy wpływów Rosji nie jest celem Gruzji i że dla jego kraju jedynym realnym wyborem jest kontynuowanie przemian i zbliżenie z Unią.(PAP)

mmp/ mc/

6240430

bEgCVBAi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)