Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sąd: matka oskarżona o podanie niemowlęciu amfetaminy - niewinna

0
Podziel się

Sąd Rejonowy w Puławach (Lubelskie) uniewinnił
we wtorek mieszkankę tego miasta, Małgorzatę J. Prokuratura
oskarżyła kobietę o podanie swojemu 5-miesięcznemu dziecku
amfetaminy i przez to narażenie niemowlęcia na niebezpieczeństwo
utraty życia lub zdrowia.

bEgHsfLV

Sąd Rejonowy w Puławach (Lubelskie) uniewinnił we wtorek mieszkankę tego miasta, Małgorzatę J. Prokuratura oskarżyła kobietę o podanie swojemu 5-miesięcznemu dziecku amfetaminy i przez to narażenie niemowlęcia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

"Nie ma żadnych dowodów, że to matka podała dziecku amfetaminę" - powiedział, uzasadniając orzeczenie, sędzia Wojciech Łączewski. Wyrok nie jest prawomocny.

W grudniu 2007 r. do szpitala w Puławach pogotowie przywiozło 5- miesięczną dziewczynkę z dziwnymi objawami - miała drgawki, traciła oddech, chwilami nie było z nią kontaktu, bądź była nadpobudliwa. Lekarze musieli ją reanimować, potem dziecko przewieziono do kliniki w Lublinie. Tu zdiagnozowano, że niemowlę jest pod wpływem amfetaminy.

bEgHsfLX

Prokuratura oskarżyła matkę o podanie córeczce narkotyku. We krwi kobiety także wykryto śladowe ilości amfetaminy. Matka nie przyznała się do winy, zaprzeczała, jakoby miała kontakt z narkotykami.

Sąd uniewinnił oskarżoną i wskazał na błędy popełnione podczas zabezpieczania dowodów. W dniu, w którym dziecko zasłabło, matka nakarmiła go kupionym obiadem, a nie przygotowanym przez nią. W tym posiłku mogła być podana amfetamina, ale pojemnik z resztkami jedzenia został wyrzucony na śmietnik; policjanci pojemnika nie szukali. Przed nakarmieniem dziecka matka podgrzała jedzenie i sama go spróbowała, co według sądu może tłumaczyć śladowe ilości amfetaminy w jej organizmie.

Ponadto w szpitalu zniszczono próbki moczu dziecka i nie można było powtórzyć badań na zawartość w nich amfetaminy na bardziej precyzyjnej aparaturze.

Sąd przyjął, że dziecko było pod wpływem amfetaminy, ale nie znalazł dowodów, że to matka podała mu narkotyk. Do niemowlęcia mieli też dostęp inni członkowie rodziny, a matka bardzo aktywnie ratowała dziecko, gdy zasłabło - sama podała mu leki, wezwała karetkę, współpracowała z lekarzami. "Tak nie zachowuje się matka, która podaje dziecku narkotyki" - powiedział sędzia Łączewski. (PAP)

bEgHsfMd

kop/ bno/ mow/

bEgHsfMy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)