Notowania

proces
06.03.2009 13:51

Sąd Okręgowy w Poznaniu odroczył proces Renaty Beger

(dochodzą informacje o odroczeniu procesu)

Podziel się
Dodaj komentarz

(dochodzą informacje o odroczeniu procesu)

6.3.Poznań (PAP) - Sąd Okręgowy w Poznaniu odroczył w piątek proces apelacyjny Renaty Beger w sprawie fałszerstw wyborczych. B. posłanka Samoobrony odwołała się od wyroku, który w 2008 roku wydał pilski sąd rejonowy.

Sąd okregowy zamierza przesłuchać nagranie z automatycznej sekretarki Beger. Według byłej posłanki na nagraniu jest wypowiedź osoby, która rzekomo zna okoliczności sporządzania list wyborczych.

"Kiedy rozprawa się rozpoczęła w 2001 roku, na moim telefonie nagrała się osoba, która mówi, że dużo wie na ten temat: kto fałszował i w jaki sposób zbierane były podpisy. Ona była wzywana przez sąd pierwszej instancji, mówiła, że nic nie pamięta" - mówiła przed sądem Beger.

W czerwcu 2008 roku sąd skazał Beger na karę dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat oraz karę grzywny w wysokości 30 tys. zł za fałszowanie list poparcia w wyborach do Sejmu w 2001 roku. Posłanka odwołała się od wyroku.

Według obrońców Beger w aktach sprawy nie ma dowodu świadczącego o winie oskarżonej.

Proces apelacyjny miał rozpocząć się w styczniu, nie udało się to z powodu choroby byłej posłanki.

W lutym Sąd Okręgowy w Poznaniu oddalił apelację Beger od wyroku sądu w Szamotułach.

W październiku 2008 r. Sąd Rejonowy w Szamotułach uznał byłą posłankę Samoobrony za winną naruszenia ordynacji wyborczej i zasądził 7 tys. złotych grzywny. Beger przed ostatnimi wyborami płaciła za zbieranie podpisów na listach poparcia. (PAP)

rpo/ itm/ jbr/

Tagi: proces, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz