Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sąd: Olechowski współpracował z wywiadem, jego oświadczenie prawdziwe

0
Podziel się

#
dochodzą szersze informacje z rozprawy
#

bEhyUppN

# dochodzą szersze informacje z rozprawy #

17.05. Warszawa (PAP) - Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł w poniedziałek, że oświadczenie lustracyjne kandydata na prezydenta Andrzeja Olechowskiego jest prawdziwe. Olechowski przyznał się do współpracy z wywiadem gospodarczym PRL.

Podczas rozprawy sąd poinformował, że Olechowski - niezależny, wspierany przez Stronnictwo Demokratyczne kandydat na prezydenta - złożył oświadczenie o współpracy z wywiadem gospodarczym od roku 1972 do lat 80.

bEhyUppP

Olechowski jeszcze przed wydaniem orzeczenia przez sąd mówił dziennikarzom, że jest spokojny o werdykt. Przypomniał, że ma orzeczenie sądu o prawdziwości swojego oświadczenia lustracyjnego z 2000 roku (kiedy także startował w wyborach prezydenckich).

W trakcie rozprawy, kandydat na prezydenta zwrócił się do sądu o umorzenie postępowania w jego sprawie, gdyż - jak mówił - ma już jedno orzeczenie sądu, które jednoznacznie stwierdza zgodność z prawdą jego oświadczenia lustracyjnego.

Sąd stwierdził jednak, że ustawa o wyborze prezydenta nie zawiera przepisów, które zwalniałyby z obowiązku złożenia kolejnego oświadczenia lustracyjnego.(PAP)

joko/ ura/ jbr/

bEhyUpqq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)