Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sąd UE nakazał zniesienie sankcji wobec kilku irańskich firm

0
Podziel się

Sankcje nałożone na wymienione firmy pozostaną w mocy jeszcze przez co najmniej dwa miesiące w oczekiwaniu na ewentualną apelację do Trybunału Sprawiedliwości UE.

Sąd UE nakazał zniesienie sankcji wobec kilku irańskich firm
(Polaris/East News)
bEpETORN

Unia Europejska powinna znieść sankcje nałożone na siedem irańskich firm, ponieważ nie przedstawiono wystarczających dowodów na ich powiązania z irańskim programem atomowym - uznał Sąd UE w Luksemburgu.

Chodzi o cztery banki: Post Bank Iran, Export Development Bank of Iran, Persia International Bank oraz Bank Refah Kargaran, a także firmy: ubezpieczeniową - Iran Insurance Company, żeglugową - Good Luck Shipping oraz związaną z przemysłem wydobywczym Iranian Offshore Engineering and Construction.

Sankcje nałożone na wymienione firmy pozostaną w mocy jeszcze przez co najmniej dwa miesiące w oczekiwaniu na ewentualną apelację do Trybunału Sprawiedliwości UE - poinformował sąd.

bEpETORP

Orzeczenie utrudni działania UE, która przez zaostrzanie sankcji chce skomplikować reżimowi w Teheranie finansowanie programu atomowego. Władze Iranu utrzymują, że ich program nuklearny ma charakter wyłącznie pokojowy, wbrew zarzutom Izraela i państw Zachodu, według których Iran dąży do pozyskania broni atomowej.

Czytaj więcej w Money.pl

bEpETOSq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)