Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sąd wydał ENA ws. podejrzanego o zabójstwo w Rogoźnie

0
Podziel się

#
dochodzi informacja o wydaniu europejskiego nakazu aresztowania
#

bEpNvEHV

# dochodzi informacja o wydaniu europejskiego nakazu aresztowania #

08.11. Poznań (PAP) - Sąd Okręgowy w Poznaniu wydał europejski nakaz aresztowania (ENA) zatrzymanego w czwartek w Berlinie Norberta J. - poinformowała PAP rzeczniczka poznańskiej prokuratury Magdalena Mazur-Prus. Według śledczych we wtorek w Rogoźnie (Wielkopolskie) mężczyzna zabił żonę i teściową.

Po wydaniu europejskiego nakazu aresztowania strona polska będzie mogła zwrócić się do strony niemieckiej o przekazanie Norberta J.

bEpNvEHX

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Poznaniu poinformowała również, że w piątek prokuratura w Obornikach wydała postanowienie o przedstawieniu Norbertowi J. zarzutów zabójstwa. Według ustaleń śledczych, miał on zadać obu kobietom ciosy nożem.

We wtorek w domu jednorodzinnym znaleziono ciała dwóch kobiet: 53-letniej matki i jej 23-letniej córki. Na ciałach stwierdzono rany kłute. W czwartek do jednego z berlińskich szpitali zgłosił się mężczyzna informując, że jest sprawcą podwójnego zabójstwa. Został zatrzymany przez niemiecką policję.

Mąż młodszej z zamordowanych kobiet był zatrudniony za granicą, bezpośrednio po znalezieniu ciał policja nie miała z nim kontaktu. Wkrótce policjanci otrzymali potwierdzenie od polskich służb granicznych, że godzinę przed znalezieniem zwłok Norbert J. wyjechał z Polski.

"Wczoraj rano otrzymaliśmy informację od policji z Niemiec, że Norbert J. uczestniczył w Cottbus w kolizji drogowej. Kilka godzin później berlińska policja podała, że zgłosił się on do jednego ze szpitali i tam poinformował, że popełnił podwójne zabójstwo w Polsce" - powiedział PAP rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.

bEpNvEId

W domu jednorodzinnym w Rogoźnie mieszkały cztery osoby: małżeństwo wraz z córką i jej mężem. We wtorek późnym wieczorem starszy mężczyzna poprosił sąsiadów o wizytę w jego domu, bo nie mógł się dodzwonić do rodziny. Sąsiad który znalazł ciało jednej z kobiet powiadomił policję.

W piątek przeprowadzona została sekcja zwłok. Jak powiedziała Mazur-Prus, dała ona odpowiedź na pytanie, co było przyczyną śmierci obu kobiet oraz wskazała na sposób działania sprawcy. (PAP)

rpo/ bos/ jra/

bEpNvEIy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)