Notowania

program
04.11.2008 18:25

Sąd zakazał emisji reklam w przerwie programu "Gwiazdy tańczą na lodzie"

Sąd Okręgowy w Warszawie zakazał we wtorek TVP emisji reklam w przerwie programu "Gwiazdy tańczą na lodzie" i zasądził 500 tys. zł na rzecz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej - dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do sprawy. Pozew przeciw TVP złożyła stacja TVN.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Sąd Okręgowy w Warszawie zakazał we wtorek TVP emisji reklam w przerwie programu "Gwiazdy tańczą na lodzie" i zasądził 500 tys. zł na rzecz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej - dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do sprawy. Pozew przeciw TVP złożyła stacja TVN. *

Informacje te potwierdziła telewizja TVN. Rzecznik stacji Karol Smoląg nie chciał komentować wyroku.

Rzeczniczka TVP Aneta Wrona powiedziała PAP, że "ta ocena (sądu - PAP) wymaga zweryfikowania przez sąd wyższej instancji". "Uważamy, że jest ona merytorycznie niesłuszna. Po otrzymaniu pisemnego uzasadnienia wyroku spółka wniesie apelację" - dodała.

TVN zarzucała TVP, że nielegalnie dzieli programy na kilka części, by w przerwie wyemitować bloki reklamowe. Telewizja Polska dzieląc reklamami np. taneczne show na lodzie kończyła każdą część takiego programu napisami końcowymi. Zdaniem zarządu TVP były to więc różne audycje. TVN zwracała się do KRRiT i TVP o zaprzestanie tych praktyk.

TVN domagała się od TVP zadośćuczynienia w wysokości miliona złotych na rzecz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. (PAP)

dom/ js/ pz/ jbr/

Tagi: program, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz